cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A51 Kamerayı açınca resetleme ve kötü wi-fi bağlantısı sorunu

(Topic created on: 01-11-2023 10:07 PM)
DenizdeBirSandal
Active Level 1
Options
Galaxy A

A51 Telefonumda kamerayı açınca telefon resetleniyor, kapanıp açılıyor ve pin kodu ekranı geliyor. Ayrıca wi-fi bağlantısı kötü. Bunları düzeltebilecek bir yazılım ya da düzeltecek bir ayar seçeneği var mı acaba? Bunların dışında telefonumun akışı kullanımı çok iyi, her hangi bir donma vs yok.  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba DenizdeBirSandal,


Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
Galaxy A
Kamera ayarlarınızı sıfırlayın olmazsa fabrika ayarlarına döndürün ama genelde yazılımsal oluyor ve yeni yama bekliyor çoğu kişi.
Galaxy A
Dediklerinizin hepsini yaptım, değişen bir şey olmadı maalesef. Teşekkür ederim
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Sanırım modeminiz 5ghz. Bazı 5ghz modemlerede a51 sorun yaratabiliyor. Kamera için ise, verilerinizi yedekleyip sıfırlamanızı, düzelmez ise Samsung yetkili servisine danışmanızı öneririm.
Galaxy A
Kablo Net'in 5-6 yıl önce eve. taktığı modem. 5 ghz olup olmadığını bilmiyorum. Balkona çıkınca kopuyor bağlantı. Hatta şu anda modemle aramda 5-6 metre ve arada duvar filan yok ama bağlantı gücü 2 çizgi, tek çizgiye yani en alttaki noktaya kadar düşüyor sinyal seviyesi 😔
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Anlıyorum, dediğiniz sorunların benzerlerini bende yaşadım maalesef. Fakat modemi 2.4ghz e alınca düzelmişti. Yinede siz deneyebiliyorsanız farklı bir modeme bağlanıp test edin bence.
Galaxy A
Wi-Fi sinyali böyle Screenshot_20230111_230506_Samsung Members.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bu şekilde iken modemin yakınındasınız doğru mudur?
Galaxy A
Evet üşenmedim kalktım saydım, modemle aramda tam beş adım var. Modem odanın hemen dışında kapının diğer tarafında ama kapı açık durumda.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Evet doğrudur, ağ konusu a51 in biraz kronik bir sorunu😑. Bence bir Samsung yetkili servise danışın.