cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A51 Android 13 hakkında

(Topic created on: 12-31-2022 01:22 AM)
65 Views
unberden
Active Level 4
Options
Galaxy A

A51e android 13 yükleyeli yaklaşık 13 saat oluyor ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Ram Plus'ı hemen kapattım çünkü bu telefonlar orta segment olduğu için depolama çipleri hızlı değil, bu yüzden telefonu gereksiz yere yavaşlatıyordu.

2. Olarak Ekran Görüntüsü almak İ N A N I L M A Z derecede hızlanmış. Önceden A51 kullananlar bilir ekran görüntüsü alırdık ve en az 3 saniye alttaki çubuğun gelmesini beklerdik, şimdi A N I N D A alıyor. 

Benim için en önemli değişiklikler bunlar oldu, bunun dışında telefon akıcılaştı ve daha hafif hissettirir hâle geldi. 
5 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Nasıl depolama çipleri hızlı değil???
0 Likes
unberden
Active Level 4
Galaxy A
Bir Ram çipi hızına en yakın hızları sunabilen depolama çipleri UFS 3.0+ dan başlar. Bizim telefonlar gibi orta segment telefonlarda en fazla UFS 2.2 var, benim telefonumda UFS 2.0 var. Bu çipler bir ram'in hızını asla veremez.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ram plus ın amacı zaten direkt olarak telefonu hızlandırmak değil, yada aynı doğrultuda yavaşlatmakta değil. Ram plus ROM dan sadece daha fazla uygulamayı arka planda tutmak için harcar.
unberden
Active Level 4
Galaxy A
Ben arka planda uygulama bırakmadığım için benim adıma gereksizdi. Ama aynı zamanda telefonu yavaşlattığını gündelik hayatımda hissediyordum. Telefon sanki normal rami kullanmadan sanal rami kullanmaya çalışıyor gibiydi.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Tabiki, dediklerine bende katılıyorum aslında. Aslında bakarsan aynı fikirdeyiz
0 Likes