cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A51 Android 12 ve 13 farkı

(Topic created on: 09-04-2023 03:29 AM)
54 Views
RefikKaraca
Active Level 1
Options
Galaxy A

Kamera çekimleri Android 12 de daha iyi daha canlı gösteriyor. Android 12 de %45 pil seviyesi ile 20 saat bekleme alıyor Android 13 de ise %80 pil seviyesi ile 22 saat bekleme süresi aiiyor. Uygulamaları Android 12 daha hızlı açıyor. Oyunlarda geç yüklenme Android 13 de daha fazla izin verilse Android 10 çeviririm cihazı 

3 Comments
yk001
Active Level 7
Galaxy A
Geçmiş olsun.
Kafamda güncellemeden dolayı 'Planlı eskitme mi' sorusu..
12'ye dönmek mümkün, ama zahmetli bir süreç
A51 için varsa, garantiniz bttiyse, açık kaynaklı bir işletim sistemine geçmek daha kestirme bir çözüm bence.
Pil ömrü ve hız farkını hissettirir.

0 Likes
RefikKaraca
Active Level 1
Galaxy A
Artı eksikleri var kamera ve bir kaç detayı çözemiyorlar açık kaynaklı sistemlerde
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba RefikKaraca,

 

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

 

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes