cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A50

(Topic created on: 12-19-2021 10:29 PM)
300 Views
ozoooo
Active Level 1
Options
Galaxy A

Samsungun gereksiz gelen yeni güncelleme sonrasi 2.kez giden hızlı satj özelliği kafayi yicem bi telefin 8 saatte mi dolar ya bıktım gereksiz gelen guncellemelerden giden hızlı sarj özelliğinden 0 lamak harici nasıl bi cozumu vardir acaba bilen var mi 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Béşiktaş
Expert Level 2
Galaxy A
Güncellemeden sonra cihazin stabil calismasi acısindan cihazın sifirlanmasi önerilir. Sıfiirlamak istemiyorsan farkli samsung orjinal hizli sarj aleti deneyebilirsin ayni durum devam ederse incelenmesi icin hata raporu gönderebilirsin.

View solution in context

12 Comments
AEFSANE
Expert Level 2
Galaxy A
Resetledin mi
ozoooo
Active Level 1
Galaxy A
Hayır
Akyüz
Active Level 9
Galaxy A
Yeni güncellemeler cihazı bozamaz sadece güvenlik güncellemesi geliyor diyor alfa abi

Yani sendeki cihazda sorun vardır yada kablonda sıkıntı vardır kablonuzu kontrol edip tekrardan deneyiniz
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Sen alfa abiyi tanıyor musun?
Akyüz
Active Level 9
Galaxy A
Alfa abiyi tanımayan mı var forumda A50 ile bizlere çok yardımı dokunuyor
ozoooo
Active Level 1
Galaxy A
Guncellemelerden sonra gelen bi sorun baska neden kaynaklı olanilir acaba
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Bahsettiğiniz sorunu yaşadım ve cihazımı (a71) samsung servisine götürdüm ilk etapta bilgisayar ortamında firmware cihaz içinden çıkarılıp yeni baştan yüklendi (yazılımsal bir sorun ise düzeliyor) sorunum düzelmedi ve tekrardan götürdüm şarj modülü değişti eğer şarj cihazinizda bir sorun yok ise modül ile alakalıdır 1 saat içerisinde cihazınızı teslim ediyorlar
(YANINIZDA KUTUDAN CIKAN SARJ ALETINIZIDE GOTURUN SARJ ALETININDE TESTE TABII TUTULMASINI RICA EDIN)
ozoooo
Active Level 1
Galaxy A
Sadece kendi sarj aletimle degil baska orjinal satj aletleriyle de denedim benim şarjımı baska telefonlarda da denedim onlarda hızlı sarj oluyor ama benim telefonumda olmuyor bu da guncellemerden sonra oluyor. Ilk olduğunda 2 gun sonra kendiliginden duzeldi ama su an saymadim kac gun oldu hala eski haline gelmedi
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Size tavsiyem şu yönde olacaktır öncelikle en yakın samsung servisine giderek mevcut firmware silinip yeni firmware yüklenmesini talep etmeniz yaklaşık işlem 30 dakika sürüyor eğer bundan sonrada devam eder ise şarj modulunde bir sorun mevcut olabilir bahsettiğinize göre yazılımsal bir sorun olması olasılıklar dahilinde fabrika verilerine dondurseniz bile bazı durumlarda yanlış yüklenmiş sistem dosyaları düzelmiyor bu ancak mevcut firmware silinip yeni firmware yüklendiğinde ortadan kalkıyor