cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 pil sorunu

(Topic created on: 05-05-2023 09:55 AM)
erhangzr
Active Level 3
Options
Galaxy A

Mrb arkadaşlar söyle bir sıkıntı var gece şarj %85 ile yatıyorum sabah kalkınca %65 kalmış bu kadar sarji nasıl yiyor bu telefon ekran kapalı iken pilim yeni çözümü bilen varsa yazarsa sevinirim çok 

8 Comments
Karga
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
Pil, gün içinde ne kadar dayanıyor? Şarj sorununu sadece bu şekilde mi yaşıyorsunuz?
erhangzr
Active Level 3
Galaxy A
Evet sadece bu şekilde Bi sıkıntı var gün içinde normal.pil
Karga
Active Level 10
Galaxy A
Yaşadığınız sorunun birçok nedeni olabilir. Eğer şebekeye bağlantı zayıfsa şarjınız normalden hızlı tükenebilir. Bazı uygulamalar arka planda çalışıyor olabilir. Eğer bir APK kurduysanız sorunun kaynağı bu da olabilir. Pil kullanım grafiğinizden son birkaç dilimi kontrol edebilir misiniz? Şarjı en çok hangi unsurların kullandığını anlarsak daha net bir çözüm önerebiliriz.
erhangzr
Active Level 3
Galaxy A
Sabah ilk kalkınca ona bakayım evet nasıl bakıyorduk mesela son 4 saate falan
Karga
Active Level 10
Galaxy A
Şimdi de bakabilirsiniz. Ayarlar, Pil ve cihaz bakımı, Pil yolunu izleyin. Karşınıza çıkan grafiğe tıklayın. Bu grafik bir daha açıldığında sütunlara bölünmüş kısımlara tıklayabilirsiniz. Dolu olan son iki sütunun ekran görüntüsünü atabilirsiniz. Screenshot_20230505_104821_Device care.jpg
erhangzr
Active Level 3
Galaxy A
Buyur hocam Bi sorun yok gözüküyor 1683278517861_1683278517848_0.jpg
Karga
Active Level 10
Galaxy A
Hocam, bir önceki saat diliminde yoğun kullanım mevcutmuş. Orasına bakarsak hangi uygulamaların ne kadar şarj kullandığını anlayabiliriz.
0 Likes
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba erhangzr,

 

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek-Tanılama-Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

 

Teşekkürler.

MOD​​

0 Likes