cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 donma ve yeniden başlama sorunu

(Topic created on: 07-27-2022 04:32 PM)
227 Views
Barısuzel
Active Level 1
Options
Galaxy A

3 gündür telefonum sürekli donuyor 10 sn sonra yeniden başlıyor ısınma vs yok birçok kişi de aynı sorunu söylüyor. Telefona reset attım  ama değişen birşey olmadı son güncellemeden sonra mı böyle oldu ?

14 Comments
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba,

Öncelikle bu genellikle yazılımın bir şeyler ile çakıştığı durumlarda yaşanıyor.. son yüklediğiniz şeyleri silmeyi deneyebilirsiniz, sıfırlamanızı öneririm.

Cihazınızı yedekleyip sıfırlamanız sorunu çözebilir. Sıfırladığınız halde devam ederse eğer, cihazınızı yetkili servise vermeyi düşünebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
0 Likes
Barısuzel
Active Level 1
Galaxy A
Yedekleyip sıfırlama yaptım değişen birşey olmadı servise götürdüm sıfırlama yaptığımı söyledim cihaza bakmadan anakart değişecek dediler. İşin garip tarafı aynı sorun ile servise gelen üçüncü kişiyim benden önce bekleyen 2 kişide a50 de aynı sorunları yaşadıklarını söylüyorlar
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Tamamdır, maalesef bu durumda anakart değişikliği gerekmekte hala devam ederse uğraşmayın tüketici hakem heyetine gidin servisler bazen gereksiz yere hiçbir şey yapmadan uzatıp cihazı sorunlu yapabiliyorlar maalesef..
Anakart değişimi sonrası düzelirse iyi olur, yaptırın bakalım 🙂
Barısuzel
Active Level 1
Galaxy A
Garanti şubat ayında bitti tüketici hakem heyetinden sonuç alabilir miyim?
0 Likes
Barısuzel
Active Level 1
Galaxy A
Az önce yine resetledi ve hata raporu bu şekilde1658926215877.jpg
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim. Daha önce A50 sahibi bir arkadaş bu sorunlarla karşılaştığını ve ne yaptıysa düzelmedigini söylemişti. Aynen sizin gibi servise gittiğinde anakartın değişmesi gerektiğini söylemişler. O arkadaş Odin programı kullanarak orijinal stock rom yüklemiş cihaza ve düzeldigini söylemişti burada. Denemenizi öneririm ama İnternet'te iyice araştırın bu program nasıl kullanılır diye...
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Orijinal ROM indirilir, bir ZIP programı ile içindekiler çıkartılır, ardından odin açılır, AP yerine AP dosyası, BL yerine BL dosyası, CP yerine CP dosyası eklenir.
CSC yerine ise cihaz verileri gitsin istenmiyorsa HOME CSC, sıfırlama isteniyorsa normal CSC atılır. Sonra start tuşuna basılır. CSC atmak daha sağlıklıdır, HOME CSC de bazen sorun çıkabiliyor ..
Özellikle sürüm düşürme yaparken HOME CSC atılırsa cihaz pert oluyor maalesef..
Sürekli sıfırlanıyor falan 😐

Cihaz yeniden başlayana kadar kablo çıkartılmamalıdır.
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim🤗⚘️🥰
Barısuzel
Active Level 1
Galaxy A
Onu da denedim malesef çözüm olmadı sammobile sitesinden SM-A505F için stok rom yükledim.