iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

A50 donma ve yeniden başlama sorunu

(Konunun oluşturulma tarihi: 07-27-2022 03:06 PM)
Barısuzel
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A

3 gündür telefonum sürekli donuyor 10 sn sonra yeniden başlıyor ısınma vs yok birçok kişi de aynı sorunu söylüyor. Telefona reset attım  ama değişen birşey olmadı son güncellemeden sonra mı böyle oldu ?

1 Çözüm


Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
Çoruh
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba Barısuzel,

 

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

Çözümü orijinal iletide görüntüle

0 Övgü Puanı
14 Yorum
ÖMERxTürk
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Merhaba,

Öncelikle bu genellikle yazılımın bir şeyler ile çakıştığı durumlarda yaşanıyor.. son yüklediğiniz şeyleri silmeyi deneyebilirsiniz, sıfırlamanızı öneririm.

Cihazınızı yedekleyip sıfırlamanız sorunu çözebilir. Sıfırladığınız halde devam ederse eğer, cihazınızı yetkili servise vermeyi düşünebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
0 Övgü Puanı
Barısuzel
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Yedekleyip sıfırlama yaptım değişen birşey olmadı servise götürdüm sıfırlama yaptığımı söyledim cihaza bakmadan anakart değişecek dediler. İşin garip tarafı aynı sorun ile servise gelen üçüncü kişiyim benden önce bekleyen 2 kişide a50 de aynı sorunları yaşadıklarını söylüyorlar
ÖMERxTürk
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Tamamdır, maalesef bu durumda anakart değişikliği gerekmekte hala devam ederse uğraşmayın tüketici hakem heyetine gidin servisler bazen gereksiz yere hiçbir şey yapmadan uzatıp cihazı sorunlu yapabiliyorlar maalesef..
Anakart değişimi sonrası düzelirse iyi olur, yaptırın bakalım 🙂
Barısuzel
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Garanti şubat ayında bitti tüketici hakem heyetinden sonuç alabilir miyim?
0 Övgü Puanı
Barısuzel
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Az önce yine resetledi ve hata raporu bu şekilde1658926215877.jpg
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Merhaba kardeşim. Daha önce A50 sahibi bir arkadaş bu sorunlarla karşılaştığını ve ne yaptıysa düzelmedigini söylemişti. Aynen sizin gibi servise gittiğinde anakartın değişmesi gerektiğini söylemişler. O arkadaş Odin programı kullanarak orijinal stock rom yüklemiş cihaza ve düzeldigini söylemişti burada. Denemenizi öneririm ama İnternet'te iyice araştırın bu program nasıl kullanılır diye...
ÖMERxTürk
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Orijinal ROM indirilir, bir ZIP programı ile içindekiler çıkartılır, ardından odin açılır, AP yerine AP dosyası, BL yerine BL dosyası, CP yerine CP dosyası eklenir.
CSC yerine ise cihaz verileri gitsin istenmiyorsa HOME CSC, sıfırlama isteniyorsa normal CSC atılır. Sonra start tuşuna basılır. CSC atmak daha sağlıklıdır, HOME CSC de bazen sorun çıkabiliyor ..
Özellikle sürüm düşürme yaparken HOME CSC atılırsa cihaz pert oluyor maalesef..
Sürekli sıfırlanıyor falan 😐

Cihaz yeniden başlayana kadar kablo çıkartılmamalıdır.
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim🤗⚘️🥰
Barısuzel
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Onu da denedim malesef çözüm olmadı sammobile sitesinden SM-A505F için stok rom yükledim.