cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 cihazım güncelleme sonrası sorun

(Topic created on: 05-18-2021 03:59 AM)
165 Views
xgadamx
Beginner Level 5
Options
Galaxy A

A50 cihazım güncellemeden sonra kameram çok kötü çekmeye başladı birde video görüntülü arama özelliği kaldırılmış geri yüklenmesini istiyorum ailemi görüntülü arayamıyorum onlar Android cihaz kullanamıyor bu cihazı almamdaki en büyük etken bu özellikti kamera bulanık çekmeye başladı netlik gitti .

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba xgadamx,

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz, görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısı olması gerekmektedir.

Telefon- Sağ üst köşedeki üç nokta- Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğumuz kontrollere ek olarak aşağıdaki adımları kontrol etmeniz sağlıklı olacaktır.

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:

Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle
Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
Operatöre ait uygulama üzerinden hat durumunun kontrol edilmesi.
Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ediyorsa, operatörünüz ile görüşerek SİM Kart sıfırlama işlemini talep edebilir ya da farklı SİM Kart ile tekrar bu adımları kontrol ederek kontrol sağlayabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy A

kamera ayarlarını sıfırlayıp kontrol edebilir, sorun devam ediyorsa members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilirsin. 

View solution in context

0 Likes
3 Comments
ertu96
Active Level 7
Galaxy A
Görüntülü arama için Uygulamalar - Duo - Devredışı Bırak yapabilirsin telefonunu tekrar başlatmayı da unutma sorunun düzelecektir. Bizzat denedim oldu.
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba xgadamx,

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz, görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısı olması gerekmektedir.

Telefon- Sağ üst köşedeki üç nokta- Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğumuz kontrollere ek olarak aşağıdaki adımları kontrol etmeniz sağlıklı olacaktır.

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:

Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle
Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
Operatöre ait uygulama üzerinden hat durumunun kontrol edilmesi.
Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ediyorsa, operatörünüz ile görüşerek SİM Kart sıfırlama işlemini talep edebilir ya da farklı SİM Kart ile tekrar bu adımları kontrol ederek kontrol sağlayabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy A

kamera ayarlarını sıfırlayıp kontrol edebilir, sorun devam ediyorsa members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilirsin. 

0 Likes