cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 cızırtı sorunu

(Topic created on: 03-20-2021 12:06 PM)
1398 Views
Nisel
Beginner Level 4
Options
Galaxy A

Samsung A50 telefonumun hoparlör kısmında telefon kullanımda değilken, tuş kilidi kapalı iken ya da kullanırken sürekli çok kısık bir cızırtı sesi geliyor. 25 saniye süren cızırtı sesi var, 5 saniye kesiliyor ve tekrar başlıyor. 25 saniye bir 5 saniye ara vererek tekrar ediyor. Bunun nedeni ne olabilir? Cızırtı çok kısık sesli bir cızırtı ancak telefonun altında yer alan hoparlörü kulağınıza dayadığınızda duyuluyor. Benzer sorun yaşayan var mı acaba? Çözümü ne olabilir bilen var mı? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Nisel,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Konu ile ilgili olarak, Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Hoparlör bölümünden kontrol ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
5 Comments
Galaxy A
merhaba nisel hanım,
cihazinızı en yakın servise götürün veya canlı destekle iletisime geçin
Nisel
Beginner Level 4
Galaxy A
benim kişisel olarak yapabileceğim bir şey yok mu? antivirüs programları indirdim acaba dinleme amaçlı bir yazılım yüklü diye ama bir şey bulamadı.
ali7557
Active Level 4
Galaxy A
Muhtemelen donanım sorunu.Samsung servisine götürün.
Nisel
Beginner Level 4
Galaxy A
teşekkür ederim
0 Likes
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Nisel,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Konu ile ilgili olarak, Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Hoparlör bölümünden kontrol ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes