cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 Isınma Hatası

(Topic created on: 07-26-2020 12:59 PM)
910 Views
yunusbagci
Active Level 6
Options
Galaxy A

Arkadaşlar sabah uyandım telefon kapanmıştı telefonu açtım ekrana telefon aşırı ısındığı için kapatıldı vs. bir uyarı çıktı ortalama 5 dakika sonra telefon yine kapandı uzun uğraşlar sonucu açıyorum ısındı diye yine kapanıyor ama cihazda en ufak bi ısınma yok. Telefon kendi kendine tribe girdi yardım edin lütfen ne yapabilirim.

image

image

15 Comments
NAZİFN970F
Expert Level 5
Galaxy A
Selam Dostum,

Telefonu ses kısma ve güç tüşuna bir süre basılı tutarak yeniden başlatın.

Olmazsa hard reset atın.

1-İlk olarak cihazınızı Telefon Güç(Power) tuşuna basılı tutarak kapatınız.

2-kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) basarkenTelefon Güç (Power) tuşuna da basılı tutarak telefonu açınız.
Samsung logosunu geldiğinde tuşları bırakınız.

3-Karşımıza gelen ekranda Ses Kısma (-) tuşu seçim yaparak Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.

4-Açılan ekranda Ses Kısma (-) ile alta gelip Yes–delete all user data işaretli iken Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.
İşlem bitene kadar bekleyiniz.

5-Son olarak Reboot System Now‘ı seçili olarak gelecektir. Telefon Güç (Power)tuşuna bastıktan cihazınız yeniden başlayacaktır.

Yukarıda belirttiğim adımları takip edersen. Hard reset işlemi yapmış olucaksın hard reset sonrası bütün veri, oyun, müzik vb. Herşey silinecektir. Verilerini yedekleme yapmayı ihmal etme.
yunusbagci
Active Level 6
Galaxy A

Teşekkürler, hard reset attım telefona henüz kapanmadı ama yine cihaz ısınıyor uyarısı vermeye başladı.

NAZİFN970F
Expert Level 5
Galaxy A
Hmm ozaman samsung members üzerinden hata raporu gönderin ve gelecek güncellemeleri bekleyin.
yunusbagci
Active Level 6
Galaxy A

Güncellemeyle çözülür mü pek emin değilim donanımsal bir sorun oluşabilme ihtimali var mı acaba çünkü böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum mayıs güncellemesinde sorun olsa 2 aydır problem yapardı illa ki

NAZİFN970F
Expert Level 5
Galaxy A
Yanı oda dogru tam bir fikrim yok.
0 Likes
NAZİFN970F
Expert Level 5
Galaxy A
Çözülebilir belki
0 Likes
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm sana tavsiyem

Güç tuşu ve ses kısma tuşuna 7 saniye kadar basın ve cihaz yeniden açılacak

sonra ise samsung members a girip hata raporu göndermeni tavsiye ederim yada

Durumun incelenebilmesi samsung tutor uygulamasını indirip samsung müşteri temsilcisine arayıp samsung uzaktan destek almak istiyorum diyeceksin ve bu sorunu belirtin ve ona göre cihaza bakacaklar
yunusbagci
Active Level 6
Galaxy A

Google play e giriyorum uygulamayı indirmek için direk telefon ısınıyor bildirimi geliyor 😄 ah samsung yine sabır sınıyor

KaanErsoyS23
Active Level 8
Galaxy A
bence 30dk falan buzluğa at(merak etme birşey olmaz) düzelmezse en mantıklısı format atman olur.
0 Likes