cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 Güncellemelerin Neden Gelmediği İçin Cevap Verildi

(Topic created on: 12-16-2021 05:49 PM)
83 Views
Alfatürk
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Merhaba A50 Kullanıcıları,  merakla hepiniz gelicek cevabı bekliyorsunuz 

Cevabı sizlerle paylaşayım ;

image

Gediz moderatör A50 kore cihazını bende biliyorum fârklı bir cihaz olduğunu benim sizden duymak istediğim şey Global hiçbir cihaza güncellemelerin test edilip verilememesinden şikayetçiyim bunun için bir cevap verin

Fotacloud resmi samsung 'un yazılım sitesidir. (Daha önce resmi olduğunu açık bir şekilde gönderi şeklinde anlatım) bu durumda Check firm dolaylı yoldan samsung un resmi sitesi oluyor yazılım tarafında 
yani yazılımları görebiliyoruz bunuda sizde biliyorsunuz aksi taktirde hiçbir check firm paylaşımı yapılamazdı forumda kaldırılırdı.

Benim merak ettiğim durum koreye verilen güncelleme türkiyede veya başka Global sürümlerde test edilip verilmemesi , testler apaçık ortada niye bunun cevabı gelmiyor ?

Ertelenme durumu olsa diyeceğim ama 5 ay oluyor neredeyse, ertelenmez bir güncelleme (bilerek sadece ay sonu güvenlik güncellemeleri teste girip onlar veriliyor )

Peki yukarıda ihtiyaç duyulmadığını söylüyorsunuz eyvallah öyle olsun yaklaşık 2 ay önce gönderdiğim bataryada sorun buldum ve hata raporu gönderdim, cevabına olumlu cevap geldi 

image
Hep güvenlik güncellemesi geliyor 🤔

Çalışmaların başlatıldığını söylediler niye bu ayda güvenlik güncellemesi gelicek? Madem çalışmalar başladıysa sorunları çözen güncelleme gelmesi gerekmez mi ?

Samsung Türkiye verdiğiniz bu cevaplar birbirine uyuşmuyor farkında mısınız ? 🤔🤔

Gerçek bir bilgilendirme yapınız lütfen, bunu hak ediyor A50 kullanıcıları 😍

Sözün bittiği yerdeyiz....

bffgbjj
Active Level 7
Galaxy A
Merhamet edip Andorid 12 Verecek ler yani hakı mızı verecek ler deyil mi
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen öyle
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Alfatürk kardeşim emeğine sağlık Samsung Türkiye her zamanki gibi bizleri salak yerine koymaya çalışıyor verdikleri cevaplar çok ama çok gereksiz yapmasalar daha iyi TÜRKİYE hep olduğu gibi geride...
Hata raporu yolluyoruz olumlu sonuç çıkıyor güncellemelerde geleceği söyleniyor ama bazıları hata olmadığını belirtiyor.Gülsem mi ne yapsam bilemedim.

Yarın Kore Members'a giriş sağlayıp paylaşımlar yapmaya başlayacağım eminim bizi orada daha iyi anlarlar.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Önemli değil kardeşim ne demek 😊
Hata raporunda olumlu cevap verildi bende anlayamıyorum
Wig
Expert Level 3
Galaxy A
Sadece A50 için değil bu durum her cihaz da yaşanıyor. Normal de test bittiğinde güncelleme verilir, Samsung öyle yapmıyor ama verilecek olan tarihi bekliyor. Bence bunu yapmaları son derece saçma.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Evet öyle olabilr tarih bekliyoruz gibime geliyor bende öyle tahmin ediyorum kardeşim 😊
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Chechfirm samsung sitesine ait değildir.chechfirm fotacloud tan bilgileri aliyor sadece.ve ilgili cihazin samsungtaki adresini guncelleme adres linkine yonlendiriyor

Chechfirm sadece bir arayüz test sayfasından bilgileri alıyor.bir bakıma güncelleme merakı arkadaşlara kolaylık sağlıyor diyebiliriz..

Gerçek olan şu ki fota cloud samsung ilgili sayfasıdır...
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Fota cloud un uygulaması varmı
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Yoktur siteden giriş yapılarak belli oluyor
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen öyle fotacloud resmi

ama dolaylı yoldan da check firm de resmi diyebiliriz sonuçta fotacloud dan alıyor bilgileri

Bende belli ettim onu yukarıda

Abi senin fikrin nedir test edilen güncellemeler niçin gelmiyor ?