cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 Güncelleme Sorunları

(Topic created on: 06-24-2021 01:03 AM)
175 Views
Botzexlan
Active Level 7
Options
Galaxy A

Teşekkürler Samsung eskiden 5 dakika içinde %2 giderken şimdi %4 gidiyor üstelik güç tasarrufu modu açıkken daha hızlı. Ve şunu söyleyebilirim önceki kamera performansını bildiğim cihaz ile şu an kullandığım cihaz kesinlikle aynı değil gece modu hala çamur gibi. Odaklama sorunu devam ediyor. Isınma, pil, ve kasma devam ediyor parlaklık yükseldiğinde daha fazla kasıyor. Klavye kasma sorunu devam ediyor. Şimdi senin pilin kötü cihaz bozuk diyenler için serviste kontrolü yapıldı pil değişimi dışında çünkü sağlığı iyi zaten değişse bile aynı olacak. Alacaklara tavsiyem Samsung a yaklaşmayın. Hataları bitmek bilmiyor. 

31 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

öncelikle gece modu kamerası gayet yeterli seviyeye ulaştı gece modu bu kadar olur A50 de , şuan ilk gece modu ile aynı daha önce çektiğim sonuçlar ile aynı sonucu verdi yani gece modu gürültü seviyesi bile düzeldi buna nasıl kötü diyorsunuz anlam veremedim ?

videoda odaklama sorunu ise cihazda 2 yıllık olan sorun çözülmüş durumda gerekli testleri yaptım testte gayet başarılı geçti

pile gelirsek pilde şuan hiçbir sıkıntı yok gibi pil aynı devam ediyor hiçbir eksilme yok güncelleme ile ama bunu için 1 hafta lazım 1 günde veya 2 günde anlaşılacak değil

kasma soruna gelirsek cihaz kullanımına göre değişkenlik gösterir
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Öncelikle emeklerin için teşekkür ederim. Senin **bleep** ettiklerin bunlar ilk çıktığında aldım bu telefonu bak sana şöyle diyeyim düzeltmediler diyemem ama parmak izi hala yavaş ilk çıktığında daha kötüydü şimdi diyeceksin bu kadar oluyor peki aynı fiyat bandında satılan cihaz neden daha hızlı ikisi de optik sensör. Kamera odaklama sorununa gelirsek gece modunda kaç kere yaşadım bu sorunu. Cihaz ilk çıktığı zamanlarda aldım ve deneyimli bir kullanıcısıyım. Kamera güncellemeleri geldiğinde harikaydı ilk başlarda ben hayret ediyordum nasıl bu kadar kaliteli diye. Şimdi o zaman da aynı cihazdı şimdi de ne farkı var gece modunu biliyorum elimle değil tripodla çekiyorum hala çamur üstelik aydınlatılmış bir ortam. Gürültü yok doğru ama çamurlaşma devam ediyor. Pil aynı devam etmiyor bunları yazarken bile %3 gitti cidden hatta forumda konu aç kimde pil sıkıntısı var diye o zaman anlarsın beni. Kasmayı sana şöyle anlatayım eğer parlaklık yükseldiğinde ya da günlük kullanımda kasıyorsa bu benim suçum değil Samsung un suçu. Isınmaya gelmeye gerek yok ne kadar ısındığı ortada. Eğer ben cihaza para ödeyip her özelliği kısıtlı kullanacaksam yani güç tasarrufu modu vb gibi şeylere ihtiyaç duyacaksam üstelik yapsam da fayda etmeyecekse ne diye bu markayı alıyoruz haksızsam söyle diğer kullanıcıların da fikirlerini bekliyorum
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
A50 Cihazını ilk çıktığında bende aldım ama parmak izi soruna gelirsem parmak izi sensörü her cihazda aynı çalışmıyor ama bende ki olan A50 nerdeyse s10 plus ile aynı hızda açıyor bu konu donanımsal olabilir çünkü arkadaşımda A50 vardı onda yavaştı parmak izi

Knk odak hızı yazılım konsept gereği kısıtlı yapacak birşey yok A70 te alsan yada A71 alsan aynı problem devam eder çünkü A serisi

Çamurlaşma az olur çünkü bize pozlama ayarı verilmiyor buda o sebebiyet veriyor

Kasma sorunu gelirsem bu kullanma şekline göre değişir çünkü cihazı çok fazla yorduysan kasma yapabilr örnek ile açıklayacağım eğer servise gittiysen cihazı bağladıkları zaman turuncu yeşil sarı kırmızı renkler gözükmekte nerde hata olduğu ile ilgili eğer sende ramde kırmızı ve işlemici kırmızı olursa sende cihaz kasar ama bende orası sarı ise benim cihaz %70 oranda kasmaz buda bunun yazılım ile alakası yok yazılımı gayet iyi veriyorlar ama dediğim gibi cihazı fazla yorduysan işlemciler vb gibi işlemlerden kaynaklı sorun oluyor

Isınma sorununa gelirsek S20, S21 den daha az ısındığı kesin eğer s20 serisinden kullansaydın fârkı anlayabilirsin çünkü ben test ettim sende s20 seirisi bir test edersen A50 yi seversin ısınma konusunda

Bugün bataryada bir kullanıcı arkadaşımız paylaşmış bence 2.5 yıla yaklaşmış bir cihazda 7.30 saate yakın ekran açık süresi vermiş hemde oyun oynadığı halde

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/A50-Haziran-güncellemesi-ile/td-p/8786306

Yani kısacası bazı konular kullanama göre değişkenlik gösteriyor

Ben s10 plus kullanıyorum ve diğer s10 plus kullananlar ile bir değil niye sorucak olursan cihazı yoracak her güncellemeyi yüklemiyorum çünkü kullanmadığınız bşr uygulamayı güncelleme yaparsan arka planda azda olsa çalışır ram sorunu ortaya çıkarır ilerleyen yıllarda
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Görüşlerine saygı duyuyorum. Kendi deneyimlerim bu yanlış anlama yani bazı insanlar gibi çamur atma derdinde değilim gerçekleri söylüyorum teknolojinin içinde olduğum için yazıyorum. Son olarak bir kaç şey yazacağım şimdi bu olumsuzlukların hepsini topluyorum ve şunu diyorum ilk aldığımda hiçbiri yoktu parmak izi dışında. Ben şunu anlatmak istiyorum önceden yoktu şimdi neden var. Düzeltilebilir fazla bir şey değil. Ben cihazı yoğun olarak kullansam bile oynadığım oyun clash of clans oyunundan başka bir şey değil. Onu oynamasam günlük kullanımda bile ısınıyor kasıyor. Ve sana şunu söylüyorum gerçekten Samsung un cihazlara yazılımı tam anlamıyla verdiklerini düşünüyor musun bak a70 ten örnek veriyorum kamerası a50 den kötü cidden bu güncelleme olaylarından önce böyleydi şimdi nasıl bilemem. Test etmiş birisi olarak söylüyorum. Pil olarak da şunu söyleceğim bak batarya iyi hatta şöyle anlatayım seviyeyi 25 in altına 85 in üstüne çıkarmıyorum ısındığı zaman şarja takmak için soğumasını bekliyorum kısaca özen gösteriyorum. Ama ekran süresi yoğun kullanmasam bile günlük 5 6 saatin üstüne çık mıyor hatta fotoğraf koyacağım parlaklığı o fotoğraftaki kadar kullanıyorum ev içinde dışarıda haliyle yükseltiyorum ben parlaklığı düşük kullandığım zaman da bile bu kadar kötü ekran süresi alıyorsam parlaklığı yükselttiğimde herhalde 3 4 saati anca görür yani ben ne yapabilirim. Servis batarya da sıkıntı yok diyor diyelim ki oldu sıkıntı. 200 tl ücret talep ediyorlar. Hem de garantisi varken. Eğer ücretsiz değişim istiyorsan Ankara ya göndermen lazım diyorlar. Sen söyle ne yapalım?
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
kardeşim anladığım kadarıyla şöyle bir durum söz konusu. Piyasaya sürülen 100 X telefonunun örneğin 25 tanesi fabrikadan hatalı çıkışlı, 75 tanesi sorunsuz çıkışlı. Yani senin gibi A50 kullanıcılarına 25'lik kısım denk gelmiş, ben ve Alfatürk gibilerine de 75'lik kısım. Ha diyeceksin bu güncellemeler ile kötüleşti, bunun sebebi de yine fabrika çıkışında telefon güncelleme almasına rağmen iyileşmeyecek hatalara sahip. Yoksa benim oyun oynayarak 1.5 yıllık telefondan (garantiye 1 kere bile gitmedi) aldığım pil ve performansı sen ve senin gibi cihaz yüzünden mağdur olan arkadaşların normal kullanımda alamaması başka türlü açıklanamaz. Not: Sayısal değerler tamamen örnek olsun diye yazılmıştır, hiçbir gerçeklik payı yoktur.
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Haklısın kardeşim ancak ben cihazın sorunlu olduğunu düşünüyorum çünkü çevremde test ettim benim kızdığım şu güncelleme ile iyi olan bir cihazı neden kötü bir hale getiriyorsun. Madem bozdun düzeltme güncellemesi gönder o da çare olmuyor. Neden insanlar markanı severek hevesle alıp sonra hayal kırıklığına uğrayıp kendine düşman bir kitle çıkarıyorsun.
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
sen de haklısın kardeşim ama yapabileceğim bir şey yok maalesef
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A

Bende senin görüşüne saygı duyuyorum 

Eğer  samsung members üzerinenden kontrol sağladında normal gözüküyorsa samsung servisi ücretsiz bir şekilde değiştirmek ile zorunludur eğer öyleyse yarın canlı destek üzerinden size çözüm ekibine ileteckler ve sorunsuz bir şekilde bataryan degisecek 

Kamera konusunda A50 > A71 önündeydi tescillenmisti

Ama dedigim gibi kasma  sorunu yok bizdeki A50 de (cihaza hiç apk yüklenmedi ) belki bundan kaynaklı olabilir 

Ben A50 aldığımdan beri hep 7 saati ve üstü görüyordum genelde  ve halen görüyor babam kullanıyor 2  2.5 günde bir şarja takıyor 

Benim A50 deki pil garantisini 1 gün kala normal yazdı ve son 1 gün kala  garntiye verdim ve Pil değişti 

eyotech
Active Level 8
Galaxy A
dostum olayın apk yükleme ile de alakası yok çünkü benim crackli apk arşivim var 😃