cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 Güncel sonrası yaşadığım problemler

(Topic created on: 06-13-2020 07:59 PM)
399 Views
UmutA50
Active Level 3
Options
Galaxy A

Selamlar

Aralık ayında almış olduğum A50 cihazım yeni android sürümüne geçtikten sonra sürekli problemler yaşamaya başladım. 

1. Merkezi biryerde oturmama rağmen ara ara şebekem fullden 1 çizgiye düşüyor. (**bleep** ss aldım)
Müşteri hizmetlerini aradım ve söyledikleri optimizasyon, telefonu günlük yeniden başlatma ve fabrika ayarlarına dön adımlarıni uyguladım ama hiçbir değişiklilik olmadı.

2. Yukarıda belirttiğim şebeke problemi yüzünden mi oluyor bilmiyorum ama şarjim 2 gün giderken 1 gün gitmeye başladi.

3. Tarayicida veya galeride gezinirken bazen ekran döndürme yani portre şeçeneğini aktif edip ekrani yatay şekilde belli bir süre kullandıktan sonra ana menüye döndüğümde ekran düzgün ancak tekrar galeriye veya Tarayıcıya girdiğimde telefonu dik tuttuğum halde hala yatay şekilde gösteriyor. Sorundan kurtulabilmek için portre modunu kapatıp uygulamalarımı kapatıyorum ve sonra tekrardan açmak zorunda kalıyorum.

4. Eski telefonumdaki ismi ile minecast A50 deki ismi ile Smart view uygulaması ile televizyona ekranı yansıttığımda renkler soluk şekilde gönderiliyor. Aynı fotoğrafı 3 farklı marka cihazla yansıttım ve sadece A50 de renkler soluk gitti.

5. Gece karanlıkta telefonla uğraşırken bazen ekran ışığını **bleep** %70lere çıkarıp tekrar düşürüyor.

6. Android güncelinden sonra 6 veya 7 defa denk geldiğim şarj sırasında aşırı ısınma problemi oldu. Sekronizasyon, wifi, mobil veri kapalı haldeydi.

7. Yazı boyutunu en ufakta kullanan biriyim ancak Google, opera, instagram hatta menüde bulunan uygulama isimleri bazen orta boyutta oluyor ve tekrar kendisi düzeliyor.

Şebeke resimleri yazıya başladığımda ve bitirdiğimde çektim.

image

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba UmutA50,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bu sorunlar için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Sorunların devamı halinde incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Güncelleme sonrası yaşanılan durumları bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen bu geri bildirimleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. Güncelleme için yorumlar, her zaman çok değerlidir. Tüm çabamız, memnuniyetinizin artarak devam etmesi içindir. 

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

0 Likes
12 Comments
a50cihesap2
Active Level 8
Galaxy A
Boşuna yazmışsınız maalesef sesimizi duyuramıyoruz
a50cihesap2
Active Level 8
Galaxy A
anca sıfırla
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Ben Alfatürk

kardeşim ben çok uğraştım ama hep aynı cevapları veriyorlar
UmutA50
Active Level 3
Galaxy A
Eskiden e250 vardı onu kullandiktan sonra bu markayı daha almam demiştim ama A50 hoşuma gitti 1 şans daha vereyim dedim. Ama değişen birşey yokmuş. Gene madur biz olduk.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
şuan mağduruz artık gelecek güncelleme ile çözülmesi umuduyla
0 Likes
OzanAts
Active Level 7
Galaxy A
Şebeke sorunu müşteri hizmetlerini arayıp apn ayarlarını falan güncellemesini isteyiniz onlar halleder
0 Likes
Galaxy A
evet müşteri hizmetlerini arayın yönlendirir sizi , ama garantisi hala devam ediyosa cihazınızın , aldığınız kuruma gidip sorunlarınızı bildirip o kurum aracılığıyla teknik servise verebilirsiniz.
0 Likes
UmutA50
Active Level 3
Galaxy A
O zaman sabah müşteri hizmetlerini arayip danisirim. teknosadan aldim 6 aylik cihaz.
0 Likes
OzanAts
Active Level 7
Galaxy A
Hangi hattı kullanıyorsanız onu arayın apm dns ayarlarıyla ilgili mesaj atacaklar yeniden başlattığında telefon şebeke sorunu olmaz babamın telefonundaysa aynısı oldu turktelekomu aradım apn yi falan ayarladılar garanti olup olmaması sıkıntı değil.
0 Likes