cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 GÜNCELLEME SONRASI PİL

(Topic created on: 06-25-2021 10:19 AM)
307 Views
Comradee
Active Level 7
Options
Galaxy A

GÜNCELLEME SONRASI SABAH %100 OLAN ŞARJIM İŞ ÇIKIŞI %40 KADAR DÜŞÜYOR 

NASIL MI ?? ANLATAYIM 

08:00 17:00 ÇALIŞIYORUM 

1 SAAT YEMEK MOLAM 2 KERE 15 DAKİKA ÇAY MOLAM VAR 

YEMEK MOLAMIN YARIM SAATİ YEMEK YEMEK İLE GEÇİYOR DİĞER YARIM SAATTE İSE İNSTAGRAM WHATSAPP TWİTTER DA TAKILIYORUM 

DİĞER 2 KERE 15 DAKİKALIK ÇAY MOLASINDA 
INSTAGRAM TWİTTER WHATSAPP TAKILIYORUM 

YANİ TOPLAMDA 1 SAAT SOSYAL MEDYADA GEZİNİYORUM VE %50 - %60 ŞARJIM GİDİYOR 

BIR KAÇ TANE 2 -3 DAKİKALIK VİDEO İZLİYORUM SADECE NASIL OLUYORDA İŞ ÇIKIŞI TOPLAMDA %60 ŞARJIM GİDİYOR?? 

GÜNCELLEME SONRASI 1 SAATTLİK SOSYAL MEDYA KULLANIMINDAN SONRA %50 %60 ARASI ŞARJ GİDİYOR 

GÜNCELLEME ÖNCESİ 1 SAAT SOSYAL MEDYADA TAKILDIĞIM DA %25 %30 FELAN ŞARJ YİYORDU Kİ BENCE BU BİLE FAZLA 

ŞİMDİ GÜNCELLEME SONRASI 2 KATI ŞARJ
 YİYOR 

BAKIN BU GÖNDERİYİ YAZMAYA BAŞLADIĞIM DA % 88 OLAN ŞARJIM ŞUAN %82 

YEMİN EDİYORUM SAMSUNG PİŞMANLIKTIR 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Comradee,

Cihazınızda yaşanan sorunları inceleyebilmemiz için, Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

10 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Aynen öyle kardeşim 😔
Galaxy A
En iyi sen ve s20 fe mağdurları bilir
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ' yapmanız gerken batarya kalibrasyon öncelikle uyku modunu ve derin uyku modunu aktif olarak kullanmanız bu sorun güncelleme yüklendiğinde oluşan bunlardan kaynaklı stabilizesyon probleminden kaynaklı daha fazla enerji ve daha fazla pil yiyor bu sorunu biraz da olsa düzeltme şansınız kalibrasyon dan geçmektedir...

.
0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Eğer 1 saat içinde %50 şarj tüketiyorsa ya cihazın pilinde sıkıntı var yada ana kartta bu kadar tüketmesi imkansız sorun gözüküyor cihazında

Dün 35 dk pubg oynadım %8 şarj tüketiti pil tüketimi gayet iyi A50 nin

Eğer cihazın kendi kendine yeniden başlatıyorsa cihazında problem var A50 de sorun yaşayanların %90 ı cihazı bilinmeyen sebeplerden dolayı yeniden başlatıyor

Sorun yaşamayan A50 cihazı olanlar cihazı yeniden başlatma sorunu yok kendi kendine
Comradee
Active Level 7
Galaxy A
Cihazımda yeniden başlatma sorunu hiç olmadı. Şuan 2 büyük problemim var ISINMA ve PİLİN su gibi bitmesi
Yarın Samsung yetkili bayiisine gideceğim ücretsiz PİL değiştirme talebinde bulunacağım ve cihazımın çok ısındığını söyleyeceğim. PİL durumum NORMAL gözüküyor.
Ama GÜNCELLEME den sonra gözle görülür bir hızlı PİL tükenmesi mevcut 4-5 gün önce daha az tükeniyordu pilim
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Pil zaten normal gözüküyormuş doğal yani %50 gitmesi servis ücretsiz bir şekilde değiştirecek pilini

A50 yi babam kullanıyor ve 2.5 günde bir şarja takıyor ve herhangi bir eksilme yok gözüküyor pilde gene 7.30 saat alıyor

Isınma konusuna gelirsek Exynos 9610 ve 9611 cihazların hepsi aynı şekilde ısınmaktadır
sen hatta dün demiştin A50 yi bitirmek için A51 alsınlar diye

A50 A51, M31 ,M30s M21 M31s, ama bu saydığım cihazlarına sıcakları hepsi aynı şekilde ısınma göstermektedir yani bu durum A50 için değil
pubg de en çok 42 derece gördüm bence bu değer bu yukarıdaki cihazlar için iyi denebilecek seviyede S20 seirisi 47 derecelere kadar çıkıyor kullananlar söylüyor
0 Likes
Comradee
Active Level 7
Galaxy A
1 saat içerisinde %50 PİL tüketmiyor

Şöyle söyleyeyim gün içerisinde sadece 1 saat 1 saat 15 dakika sosyal medyada takılıyorum başka telefonu hiç elime almıyorum ama

8 saat içerisinde PİL seviyem %100 den %50 %40 kadar düşüyor
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Pil değişince iyi olucaktır birde benden sana tavsiye kullanmadığınız uygulamaları asla güncelleme
0 Likes
mrcopper
Active Level 1
Galaxy A
bende sıkınti yok senin telefon sıkıntılı