cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 CİHAZDA KASA YAMUKLUĞU

(Topic created on: 02-06-2022 03:06 PM)
485 Views
AykutSahin
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba,kullanmış olduğum A50 model cihazın kasasında kendiliğinden olduğunu düşündüğüm bir yamukluk mevcut.

Durumu şöyle anlatayım.Cihazı satın alalı 2 seneden biraz fazla oldu.Satın almış olduğum ilk aylarda herhangibir sorun yokken kısa bir süre içerisinde cihazın arka kısmından ön kısmına doğru bir eğilme oluşmaya başladığını **bleep** ettim.Onceleri bu durum beni çok rahatsız etmese de bir süre sonra cihazdaki yamukluğun çok daha fazla arttığını **bleep** ettim.Yaklasik bir sene kadar bu şekilde kullandıktan sonra tanımış olduğum bir telefoncu arkadaşım cihazın bataryasinin şişmiş olduğunu ve Cihazı servise göndermem gerektiğini söyledi. Ben de Cihazı hem kasa yamukluğu ,hem de batarya ve şarj aleti sıkıntısı nedeniyle servise gönderdim, cihazda batarya değişimi, şarj aleti değişimi yapıldı,bunun dışında kasayla alakalı eğim konusunda bir müdahalede bulunulmamisti ancak benim isteğim dışında sadece arka kapağı değiştirmişlerdi.Kasadaki arka kısımdaki hafif içe göçme durumu kapak değişimi ile giderilmiş gibiydi ancak kasanın kendisindeki yamukluk duruyordu.kisa süre içerisinde arka kapak yine hafif göcmeye başladı. Bir süre Cihazı bu şekilde kullandıktan sonra batarya değişiminden kaynaklı ve kasa yamuklugundan kaynaklı tekrar Cihazı servise gönderdim.bu sefer batarya değişimi tekrar yaparak kasaya müdahale etmeden bana Cihazı geri gönderdiler.Son çare olarak samsung müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ettim,görselleri karşı tarafa attım,her şeyi ince ince anlattım ve bana tekrar kasa için servise göndermem gerektiğini söylediler.Ben de 3.kez tekrar servise gönderdim ve hiçbir müdahale yapılmadan cihaz bana geri gönderildi. 
Kullanmış olduğum cihazda kullanma kaynaklı ufak tefek kılcal çiziklerden başka aslında bir problemi yok,çok temiz kullanıldı.aldigim günden beri üzerinden ne sağlam bir kılıfı eksik ettim,ne de koruma cansız bıraktım.asla arka cebimde veya Cihazı zora getirecek duruma sokacak şekilde kullanım alışkanlığım yoktur, sadece mecbur olarak ön cebime attığım bir cihaz,titiz olmama rağmen bu cihaz tahminimce malzeme yapısı ve inceliginden kaynaklı olarak veya batarya şişmesinden bu şekilde bir yamulma oldu ve servis buna bir çözüm üretmedi.Bu yüzden yaşadığım durumları ayrıntılı ,belgelerle,görsellerle destekleyerek hakem heyetine şikayet ettim.
KULLANICI OLARAK A SERISI CIHAZLARDA OZELLIKLE A50 VE BU KALIPTAKI CİHAZI OLAN ARKADASLARIN YORUMLARINA ,TECRUBELERINE,ÖNERİLERİNE, FIKIRLERINE İHTİYACIM VAR,KONUYLA ALAKALI YORUMLARINIZI BEKLİYORUM, TEŞEKKÜR EDERIM.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba AykutSahin,

Yaşamış olduğunuz süreç için üzgün olduğumuzu iletmek isteriz. DM üzerinden istemiş olduğumuz iletişim bilgilerinizle servis geçmişi ve müşteri hizmetleri geçmişinizi kontrol edilerek ilgili birime, süreciniz hakkında bilgi verilmiştir. En kısa zaman içinde, tarafınıza bilgilendirme dönüşü yapılacaktır.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
25 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Tüketici hakem heyeti candır gerisi heyecandır. Hakkını alacaksın emin ol Samsung çizgiden çıktı zaten 👍👍👍
16579
Expert Level 4
Galaxy A
+1 ihimm ihimm 😅 Uuuw kimler gelmiş kimler🥳🥳
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Nihayet çıktı piyasaya 😅
16579
Expert Level 4
Galaxy A
Evettt yaaw ikna edene kadarr amann😅 😅 kirmayip geldi dostum🥳🥳
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen bu da pek alıngan çıktı hemen de küsüyo 🤣
16579
Expert Level 4
Galaxy A
Yoooo küsmedi ki o başka sebepten dolayi gelmek istemiyodu rica etttim geldi kirmadi 🙃🙃
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Aynen ricalar neticesinde geldim 🤗🤗🤗
16579
Expert Level 4
Galaxy A
🥳🥳🥳😄
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Ha tmm sen diyodun ya malum biriyle tartışmış o yüzden soğumuş Memberstan ondan sandım