cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A50 Android 11 Sorunları ve 3 Yıl Güncelleme Politikası

(Topic created on: 04-13-2021 06:58 PM)
932 Views
YiğitS10Plus
Active Level 10
Options
Galaxy A

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere cihazlara gelen Android 11 güncellemesi ile bazı sorunlar ortaya çıktı ve bu sorunların acilen düzeltilmesi gerekiyor.Başlıca Android 11 sorunları şunlardır:

KAMERA:
》Özellikle kamera tarafında "Gece modu" kamerası işlevini yerine getirmiyor (Akşam çekilen fotoğraflarda "Normal çekim" "Gece Modundan" daha iyi durumda.) 
》HDR'lı fotoğraf çekeceğimiz zaman HDR otomatik olduğu için tam anlamıyor ve bazen HDR açacağı yerde HDR açmıyor. 
》Kamerada video odak sorunu halen devam ediyor. Eklenmesi Gerekli Özellikler : 
》Kesinlikle 4k video eklemesi gerekiyordu.
(Tüm A50 ailesi olarak bu özelliğin gelmesini bekliyoruz.) 
》PRO MOD A50 modeline gelmeliydi bence.

Ve çoğu cihazda kamera sorunları bulunmaktadır bu sorunları veya Kamerada yaşamış olduğunuz başka sorunları "Hata Raporu" üzerinden dile getirebilirsiniz.Ne kadar hata raporu yollanırsa o kadar dikkate alınırsınız.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

RAM:

》Android 11 güncellemesi ile birlikte cihaz oldukça RAM tüketiyor bunun nedeni Android 11'in tam olarak optimize edilmemiş olmasıdır.
》"İnstagram - YouTube" uygulamaları bile açıldığında kullanılan "RAM 3 - 3.2GB'a" kadar yükseliyor.
●Bu sorunun çözümü için "Samsung Members" Uygulaması üzerinden hata raporu yollayabilirsiniz.

Ram Sorunu

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

PİL:

》Yine Android 11 ile birlikte cihazlarda pil sorunu oluşmaya başlandı Android 10'a göre daha fazla pil tüketimi söz konusu.
》Uyku Modu herhangi bir işe yaramamakta ve arka planda pil tüketimi devam etmektedir.
》Bu sorunun çözümü içinde uygulama üzerinden "Hata Raporu" göndermektir.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

Hata Raporu;

Aşağıda bulunan linkte Hata raporunu nasıl yollayabileceğinizi gösterdim bakarak ayrıntılı biçimde hata raporu yollayabilirsiniz.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

3 Yıl Güncelleme Politikası (Android 12):

》Belirtilen kriterlere göre S10 serisinden sonra çıkan belli cihazlar Android 12 güncellemesini alacaktır denildi fakat bu güncelleme politikasına belli cihazlar (A80-A70-A50 vb.) cihazlar dahil edilmedi.
》Samsung Yetkililerinden istediğimiz belli cihazların 3 yıl Güncelleme Politikası içine dahil edilmesidir.

Sayın Samsung Members Üyeleri sizlerin fikirlerini merak ediyorum.Yorum yaparsanız mutlu olurum.
Herkesin desteğini bekliyorum.

Alfatürk ve LegoA50'nin desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

HAYIRLI RAMAZANLAR.

23 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Sorunların ve önerilerinde Sonuna kadar haklısın kardeşim

İnşallah samsung sesimizi duyar ve müşterilerini memnun eder

Sorunlarında en yakın zamanda düzelmesi dileğiyle diyorum 😊
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Desteğin için teşekkürler kardeşim umarım yakın zamanda düzelir.😊
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Başlanması normal 2 ay sürüyor
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Bence kameraya 4k dan önce 1080p60fps desteği gelmeli gerçekten 30 fps ile arasında dağlar kadar **bleep** var ağır çekim de 960 kare çekebilen cihaz 60 fps de çeker bence
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Donanımsal olarak bu özelliği sağlıyor fakat yazılımsal olarak Samsung'un bir güzellik yapması gerekiyor.

Yorumun için teşekkür ederim.
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Ben teşekkür ederim
ŞEKERCİZADE
Expert Level 1
Galaxy A
Bence kamera özellikleri konusunda daha fazlasına ihtiyaç var mesela tek çekim olsun geniş açı kamera ile daha fazla mod desteği gibi
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Kesinlikle katılıyorum fakat neden bunları cihazlara vermiyorlar anlamış değilim.

Yorumun için teşekkür ederim.😊
ŞEKERCİZADE
Expert Level 1
Galaxy A
Rica ederim ne demek kardeşim