cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 - ANDROİD 12 NEDEN GELMİYOR?

(Topic created on: 02-06-2022 06:53 AM)
1894 Views
AykutSahin
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba,A50 model cihaz kullanıcısıyım. 

Android 12 güncellemesi neden bu modellere gelmiyor. Bildiğim kadarıyla eski bir cihazda sayılmaz bu modeller. 
Bu tür konularla alakalı bilgi ve deneyimim olmadığı için konuyu açıklayacak arkadaşların basit bir dille durumu izah etmelerini rica ederim.
Teşekkür ederim.
19 Comments
Solution
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
A50 2019 model ve Android 9 çıkışlı bir cihaz olup 2 yıllık android güncelleme programındaydı. Android 12 alması için 3 yıllık programa dahil olması gerekiyor. Bunun için gerekli şart 2020 ve sonrası cihaz olması. Bu sebepten ötürü cihaz güncellemeyi almayacaktır.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
A50 cihazı s10 serisinden sonra tanıtılan bir cihaz ve buna rağmen güncelleme verilmemesi saçma 😅
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Fakat s10serisi amiral idi. A50 orta segment.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
S10 serisi amiral olabilir a50 en çok satan model idi. Samsung'un kurumsal model kategorisinde değerlendirme yaptığı cihazdı vermemek için kendince uydurdukları şeyler👍
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Maalesef yapacak bişey yok. Buna rağmen en iyi güncelleme sistemi samsung ta. Diğerlerinde (iphone hariç) bu durum daha kötü bence. Ayrıca yeni kurumsal cihaz a52. A50 nin ünvanı elinden alınabilir
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
En iyi güncellme dediğin samsung s10 serisine bile Android 12 deki bir çok şeyi kısıt koyarak verdi sebep artık son güncellemesi olması ama iphone eski olsa dahi en kötü 5 6 sene veriyor eksiksiz bir şekilde samsung için bahane çok her cihaz için kendince tarih verdikten sonra hiç bir şekilde güncellme vermiyor ne amiral gemisi ne de kurumsal modele bile👍
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Dikkatli okuduysanız BENCE dedim yani bu benim şahsi fikrim.
Apple ın apple ın cihazlarına 5 6 sene güncelleme vermesinin temel sebebi az model üretiyor olması. Örneğin apple 2021 için telefon bazında 4 5 cihaz üretti. Fakat samsung gibi android markalarına ve huawei e baktığınız zmn dünya genelinde 15 ilâ 25 arası cihaz üretiliyor. Her iki işletim sistemi için 5 senelik sürece için bakıldığında ios te apple yaklaşık 30cihaz üretiyor. Android tarafında sadece samsung (15 cihazdan baz alalım) 75 cihaz üretiyor. Kısacası apple ın güncelleme dağıtması daha kolay. Androidde bu çok zor bişey daha yeni yeni amiral cihazlar 4 Android desteği geldi. BENCE bu bile büyük bir adım
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Malesef ki BENCE lerin bir önemi yokki samsung büyümeye devam etmek istiyorum diyorsa karar ve adımlarını daha kullanıcı odaklı yapmalı saçma sapan durmadan cihaz çıkarmasıda saçma BENCE ama bir faydası da yok neyseki bir amiral gemisi cihaz alacaktım ama artık Samsung'un algoritması saçma geliyor bu yüzden direk apple yatırım yapmak daha mantıklı👍
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Bende apple sevmiyorum ve bana göre android cihazların arasında en makul u samsung.