cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A50 şarj sorunu

(Topic created on: 08-14-2021 07:37 PM)
301 Views
mcan125
Active Level 4
Options
Galaxy A

Yaklaşık 1 haftadır çok geç şarj oluyo %100 olana kadar  3 saat i geciyor nerdeyse yardımcı olurmusunuz teşekkür ler

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mcan125,

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz. Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
8 Comments
Kadir0303
Active Level 1
Galaxy A
Hızlı şarj özelliği kapalı olabilir.
0 Likes
mcan125
Active Level 4
Galaxy A
Yok açik
0 Likes
pancher
Beginner Level 2
Galaxy A
Bende de aynı problem vardı. Ayarları sıfırladım. Şuan çalışıyor hızlı şarz
0 Likes
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Çoğu cihazda bu sorun var Hata raporu gönderin bence
0 Likes
mcan125
Active Level 4
Galaxy A
Hata raporu nerden nasil gönder iliyor acaba
0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba
Bunun birçok sorundan kaynaklı oluşmuş olabilir mesela şarj ettiğiniz prizde az elektrik olabilir başka bir prize daha takıp şarj etmeyi deneyin Sorun devam ederse cihazınızda sorun olabilir cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırla kısmından cihazınızı sıfırlayın sorun yine devam eder ise Samsung members uygulaması üzerinden hata raporu gönderin Çünkü bu yazılımsal bir hata olabilir �yi günler
0 Likes
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Çok haklısın ben de aynı durum var ama benim daha uzun zamandır oluyor. Bir kaç sefer hata raporu attım ama dalga geçer gibi cevaplar veriliyor. Güncelleme ile düzeltin yazılımsal problem desem de görüntüler göndersem de alakasız cevaplar alıyorum.
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mcan125,

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz. Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes