cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A34 5g Şebeke ve şarj tukenme

(Topic created on: 08-28-2023 02:02 PM)
umutlan
Active Level 3
Options
Galaxy A

Arkadaşlar sizde de şebeke sorunu yaşayan varmı hattım turksel Huawei cihazım da hiç sorun yaşamıyorum ama bu Samsung a34 şebeke sorunu çekmeme sorunu ses gitmeme sorunu var herdefasin da ayar yapmak zorundamiyhiz yok uçak modu yok teli KAP'a aç yok sıfırla herşeyi yapioz.. ve sarz cabuk bitmek de aynı sorunları yaşayan varmı acaba cihazı ona göre servise yollayacağım.

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba  umutlan ,

Bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için;"Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Şebeke modu > LTE / 3G / 2G (otomatik bağlantı)" seçilmelidir.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa lütfen bilgilerinizi yedekleyerek en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Ayrıca  Pil tüketimi için Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
serkan_A34
Active Level 7
Galaxy A
Bende kullanıyorum bende sorun yok hiç
Galaxy A
Türk Telekom a geçin hocam türkcell bende de sorunlu
umutlan
Active Level 3
Galaxy A
Turktelekom da yasamiyormusun sorun ?
Galaxy A
Yok hocam şuan sorunsuz hatta her yerde ful çekiyor bulunduğun şehire göre degişir ama ben Konya'da bi sorun yaşamıyorum
umutlan
Active Level 3
Galaxy A
İstanbul da sorun yaşıyor turkselde.
umutlan
Active Level 3
Galaxy A
O zaman cihazı boşa servise göndermeye gerek yok bı başka operatorla bende deneyeyim tşk
Galaxy A
Göndermeyin hocam tülcell bende en fazla 2 diş nadir 3 diş çekiyordu hattı Türk Telekom a taşıdım şimdi her yerde full çekiyor galiba tükcell bu telefonu destek listesine eklememiş aradığım zaman dedikleri sizin cihazınız desteklenmiyor olarak gözüküyor demişlerdi
umutlan
Active Level 3
Galaxy A
Anladım bende de 1 2 dış bazen tamamen gidiyor bende aradım ama doğru bilgi alamadim
Galaxy A
Türk Telekom en iyisi hocam