cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A34 5G Bütün Her Şeyde Kasıyor

(Topic created on: 10-03-2023 04:14 PM)
enesakkayaofc
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

8/256 Versiyon A34 5G Modelini Alalı Hemen Hemen 1 Ay Olacak. İlk 1 Hafta Mükemmel Çalışıyordu. Kasma Donma Ve Isınma Gibi Sorunlar Yoktu. Daha Sonra İse Sıfırladım Düzelir Belki Dedim Hiç Bir Şekilde Düzelmedi Ve Sistem Güncelleme Geldi Güncelledim Bu Kez Daha da Kötü Oldu Cihaz. Daha Sonra İse KVK Mecidiyeköy Servisine Gittim Cihaz İle İlgili Sorunu Anlattım Yazılım Yüklediler Testler Yaptılar Bir Sorun Yok Diyip Gönderdiler. Sorunum Hiç Bir Şekilde Çözülmedi. Ayrıca Bizzat Test Ettim Son Güncellemeden Sonra Cihazın Kurulumunu Yaptım Hiç Bir Uygulama Yüklemeden Sistemin Vs Arkada Çalışan Kendi Programlarının Kaç GB Ram Kullandığına Baktım. Sistem Ve Arkada Çalışan Kendi Programları Aşırı Ram Kullanıyor. Önceden Fazla Uygulama Yüklü Olmasına Rağmen Ve Kullanmadığım Gereksiz Uygulamaları Devre Dışı Bırakıp Derin Uykuya Almana Rağmen Boşta 4.6 GB Kullanılabilir Ram Kalıyordu Ve Arkada Bir Kaç Uygulama Çalışmasına Rağmen Gayet Hızlıydı Kullanılabilir Ram Oranı Bile 4.5 GB Aşağıya Düşmüyordu Stabil Optimize Bir Şekilde Çalışıyordu Cihaz. Ama Şu An İse 3.3 GB Ram Kullanıyor Geriye 4 GB Bile Kullanılabilir Ram Kalmıyor Hiç Bir Uygulama Dahi Açmasam da Böyle. Resmen Ram Sömürüyor Sistem. Şu An Tek 1 Uygulama Açsam Anında Kullanılabilir Ram 3 GB Kadar Düşüyor Böyle Rezalet İğrenç Bir Durum Olamaz Cihaz Kasmaktan Başka Bir İşe Yaramıyor. Resmen 12 BİN TL'mi Direkt Çöpe Attım Samsung mu Bir Daha Asla Ama Asla Hiç Bir Ürününü Almam da Tavsiye Etmem de Bu İlk Ve Sondu Bir Daha Asla. Gerçekten Çözüm Sunacaksanız Sunun Sunmayacaksanız da Gereken İşlemleri Yapacağım Dava Açacağım Tüketici Hakem Heyetine Şikayette Bulunacağım Şikayet Etmem Gereken Ne Kadar Yer Varsa Hepsine de Şikayette Bulunacağım Ve Verdiğim Parayıda Her Şekilde Geri Alacağım. Paramı Çöpe Atıpta Böyle Sorunlu Bir Cihazı Kullanmaya Asla Niyetim Yok. Yaşadığım Sorunu da Çevreme Anlatacağım Ve Samsung Önermeyeceğim Tavsiye Etmeyeceğim Hiç Bir Şekilde Asla. O Kadar Para Ver Paranla Rezil Ol!!

2 Comments
Galaxy A
Bunlardan işine gelenleri yap.

Cihaz sıfırlayıp bunlardan arka plan veri,arka plan internet,veri tasarrufu,derin uyku modona uygulama koyma olanları yapın.

- Cihazı dinlendirerek kullanın

- %100 şarj dolmadan çıkartmayın şarjdan

- Bataryayı 0'a kadar bitirmeyin,en az %10 olsun şarj

- Çok kullanmadığınız uygulamaları Derin Uyku Modu'na alın

- Bildirimin önemi olmadıgı uygulamaların Arkaplan veri ve Arkaplan internet tiklerini kapatın

- Özellikle videolu uygulamaları uzun süre kullanmayın

- Ekran yenileme hızınızı düşürün

- Eğer çok sorun olmuyorsa 4,5G'yi kullanmayın.(en az 1 saat farkediyor.)

- Geliştirici seçeneklerden Animasyonları kapatın

- Bildirim paneline Animasyon yazıp oradaki Animasyonları Kaldır yapın iki tiki de kapatın

- Adaptif Pil ve Adaptif Güç Tasarrufunu açın

- Otomatik yniden başlatma ve optimize etmeyi kapatın

- 2 günde bir 1Tapcleaner gibi uygulama ile ön bellekleri silip yeniden başlatın.

- Hata veren uygulamaları kaldırın

- Büyük güncellemelerden sonra cihazı bir kez sıfırlayıp kullanın

- Orjinal şarj kablosu ve adaptörü dışında baska bir ürün ile şarj etmeyin.

- Yeni yüklediğiniz uygulamalardan sonra cihazı yeniden başlatın

- İhtiyaç değilse wifi ve bluethoot'u kapalı tutun

- Her oyun veya uygulamayı merak edip kurup kaldırmakta şarjı çabuk bitirir

- Ekran ışığını adaptif yapın

- Siyah tema ve siyah duvar kağıdı kullan
- Veri tasarrufunu aç ki sadece kullandıgın uygulamalar çalışsın.

- Ek olarak şarja takmadan önce ön bellek silip,yeniden başlatıp ve ardından en çok kullandıgın uygulamaları sadece bir kere açıp kapattıktan sonra ram sıfırlama yapıp şarja takarsanız hem şarj süresi kısalıyor hem de şarjı kullanma süresi uzuyor.Ben bu şekilde uzattım şarj süremi.

Dolaylı yoldan cihazı rahatlatarak yapabilirsin.Kullanmadıgın uygulamaları derin uyku moduna al,ekran yenilemeyi yükselt,animasyon geçişlerini kapat(geliştirici seceneklerde),animasyon efektinin tikini aç(bildirim paneline animasyon yaz çıkıyor,cihazında yüklü oyun eklentilerininin ayarlarını düzenle.Bunkarı yaptıktan sonra önbellekleri temşzleyip yeniden başlatarak kullanırsan,hem daha az ısınır hem de daha fazla performans alırsın.

Bunlar cihazının donanımsal özelliklerini kısıtlamıyor,aksine daha iyi çalışmasını sağlıyor.Bunları yaparsa gereksiz verilenlerin cihazı etkilemesine engel olarak performansı artırabilirsin.
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba enesakkayaofc,

 

Sizlere iletmiş olduğumuz doğrudan mesaj yolu ile iletişim bilgilerinize ulaşamadığımız için sizinle iletişime geçememekteyiz. Yaşamış olduğunuz durumu daha detaylı inceleyebilmemiz ve takip edebilmemiz adına, aşağıdaki linkten çevrimiçi kanallar aracılığıyla ulaşmanızı rica ederiz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/contact/#onlinesupport

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes