cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A33 5g PİŞMANLIK BATARYA ÇOK ADİ

(Topic created on: 07-28-2022 11:49 PM)
96 Views
serkanx
Active Level 1
Options
Galaxy A

Samsung a33 5g optimum avm den Samsung bayiden aldım yaklaşık bir ay olacak ama umduğum gibi çıkmadı batarya 6 saat full kullanımda bitiyor 6.500 TL ye aldım param çöp hele bu telefonu 5g li kullansam temelli pert olacak demektir.

9 Comments
Zerk
Active Level 4
Galaxy A
Valla sen iyisin yok şöyle iyi batarya performansı yok şöyle stabil 14 bin TL verdiğim S22 resmen çöp. Eğer bir aya güncelleme ile düzelmezse önce servis sonra iade talebi oluşturacağım.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
S22'nin işlemcisi vs. çok güçlü olduğundan fazla tüketiyor. Ve bataryası da küçük olduğundan tabikide hızlı biter.
Zerk
Active Level 4
Galaxy A
Onu bende biliyorum ama reklamlarda 8 gen 1 ile enerji tüketiminin düştüğünü ve performansın arttığını iddia ettiler. S21 den daha küçük bir batarya ile sürdüler piyasaya s22 yi. Artı ben oyun oynayan yada sosyal medyada vakit geçiren birisi değilim. Buna rağmen 3-4 saat arası ekran süresi alıyorum.
TheSaTaN
Active Level 8
Galaxy A
S22nin tüm yabanci forumlarda bataryadan dolayı şikayetleriyle anılan bir telefon "14 bin tl" vermeden biras araştiştırsaydın keske...Bu sorun ne s22 plus ne de s22 ultra modelinde yok. Ben s22 ultra kullanıcısyım telefonu aktif kullandığımda şarjim 12 saat yetiyor. Aktof kullanmadığımda 1,5 gün
Zerk
Active Level 4
Galaxy A
Tüm piyasaya hakimim benimkisi iyimser bir bakıştı, güncellemeler ile stabilizasyonu sağlayacakları umuduyla aldım. Ama şimdilik gelen güncellemeler birşey değiştirmedi. Artı yanılıyorsunuz s22 ultra da da çok pil şikayeti var.
TheSaTaN
Active Level 8
Galaxy A
Ben duyumlarla değil, bizzat deneyimlerimi paylaşıyorum dostum. S22 ultranın pilinden şikayet edenler xiaomi veya vivo gibi ortaseviye firmaların absürt batarya ile çıkardığı telefonlardan gecis yapanlardır. Hiç bir özelliği bulunmayan cihazı 2 gün kullansan ne olur ki :d
arxda
Beginner Level 2
Galaxy A

Verdiğin parayı yazık oldu a33 yerine a52s alsaydın

Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Donanımsal bir sorun gözükmüyorsa ayrıntılı cevap için Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca cevap yeterli olmazsa yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyip cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sorununuz çözülmediyse donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır zaten.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Ekran yenileme hızını "60 Hz" olarak kullanın.
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Çok etkisi olmasa da ekran modunu "Doğal" olarak kullanın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda/uzun zaman kullanmayacaksanız).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Teşekkürler, iyi geceler dilerim
Zerk
Active Level 4
Galaxy A
Bu mesajı hiç anlamıyorum. Eğer bu kadar düşük özellikte kullanacaksak telefonu neden bu özellikleri koyuyorsunuz yada biz neden bu kadar çok para veriyoruz.