cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A33 5G Rezaleti

(Topic created on: 02-17-2023 01:22 PM)
315 Views
Members_mILfWII
Active Level 2
Options
Galaxy A

08.01.2023 tarihinde Samsung A33 5G model telefon aldım. Telefon daha 2. haftasında problem yaşamaya başladı.  Telefonuma arama düşmüyordu, telefon çalıyor ama ekranda arama göstermiyordu. Mesaj gelmiyor ya da saatler sonra geliyordu. Bluetooth bağlantısı kopuyordu. Farklı hatlarda, farklı mekanlarda da denedim ama problem devam etti. Hatta ara sıra da ses karşı tarafa gitmediği için kesildi.  02.02.2023 tarihinde servise verdim. Servis sorun bulunamadı dedi. 04.02.2023 tarihinde Cihazı aldım, problem devam ediyordu, yaşadığım problemi gösterecek şekilde videoya kayıt ettim. 

Ardından 05.02.2023 tarihinde yeniden cihazı servise verdim. yeniden servis aynı şeyi söyledi. problem devam ettiği için bir kez daha verdim. Bu süre zarfından sürekli olarak Müşteri temsilcisini aradım. Çözüm merkezi arayacağını söyledi ama asla aramadı. Ben zar zor onlarla görüştüm. Çektiğim videoları taraflarına 2 kez göndermeme rağmen bir kez daha göndermemi istediler. Cihazı 4. kez servise alacaklarından bahsettiler. Cihazı alalı bugün 40 gün oldu. 17 gündür bu problemle uğraşıyorum. Sadece "arayacağız" diyerek oyalıyorlar. 

20 Comments
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy A
Aramanın düşmemesi sorunu için bir tahminim var. İsterseniz söyleyeyim.
Galaxy A

Tabii söyleyin. Fakat farklı hatlarda, farklı mekanlarda denedik. telefon sıfırlandıktan sonra da problem devam etti, işletim sistemi sıfırlandıktan sonra da yine devam etti. mesaj da gelmiyor. bluetooth bile bağlanmıyor. 

BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy A
Buradaki izinleri verirseniz çözülebilir. Bende de böyle bir sorun olmuştu ama sizdeki sorunu in sebebi farklı olabilir.Screenshot_20230217_132148_Settings_1000002203_1676629308.jpg
Galaxy A

teşekkürler ama sorunumuz farklı. benimki temel işlevi olan "iletişimi" kuramıyor. Telefon açık, hat sonuna kadar çekiyor olsa dahi "ulaşıılamıyor" diyor. Ya da arama olsa dahi gelen aramayı göstermiyor, ne o esnada ne cevapsız. Farklı hatlarda da benzer problemi yaşadım. Seri de kronik sorun var. Çözüm merkezi sadece ve sadece mağdur ediyor.

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Belki türkiyede bağzı illerde deprem oldu ya arama düşmemesi belki ondandır ben ve diğer türkcell kullanan yakınlarımda hat düşmeme sonradan düşme olayı var türkcell dışı diğer operatörleri kullanıyorum onlarda da düşmeme olayı var gerekirse wifi armasını kullanın
Galaxy A

problem aldığım günden beri var. 20 Ocaktan beri de arttıkça artıyor.  depremle alakası yok.  

diğer hatlarda da benzer problem yaratıyor. Cihazın kendisi sorunlu.

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
O zaman samsung servisine gidip ya onarım isteyin veyahut değişim talebi isteyin size bir üst model verilir cihaz olarak ama lütfen cihaz 6 ayı geçmesin çünkü servis 6 ay sonra ki cihazları değiştirmekte zorluk çıkartıyor o yüzden 6 ay içerisinde değişim talebinde bulunuz
Galaxy A

Yeni cihazı da değiştirmiyorlar. cihaz 20 günlükken "değişim" talep ettim. değiştirmediler. 3 kez bu sebeple servise gönderdim. elimde kanıtlarım olmasına rağmen, asla ilgilenmediler. Çözüm merkezinden arayacağız 10dk içinde diyorlar 5 gün boyunca aramadılar. Rezaletin ötesini yaşıyorum. Gerçek anlamda rezalet.

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Valla servisten servise göre kalite değişmektedir