cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A32

(Topic created on: 12-21-2022 08:20 PM)
378 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

iyi akşamlar

Samsung Knox sisteminin ne olduğunu ve birisinin nasıl çalıştığını sorabilir miyim? Bana bunun iPhone korumasından daha güçlü bir koruma sistemi olduğunu söyledi. Bu sistem telefonumdaysa bu doğru mu? Telefonun hacklenmesini, casusluk yapılmasını veya bir şeyin izlenmesini engelliyor mu? bunun gibi? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba 오마르,

Samsung Knox adı, Knox platformunda her zaman mevcut olan güvenlik ile eşanlamlıdır.

• Hassas verileri ve uyumluluk gereksinimleri olan işletmeler için daha fazla gönül rahatlığı sağlamak üzere güvenlik özellikleri hem donanımımıza hem de yazılımımıza entegre edilmiştir.
  • Gerçek zamanlı koruma ve güvenlik güncellemeleri, güvenlik arka planda çalışırken BT yöneticilerinin diğer görevlere odaklanmasına olanak tanır.
  • Samsung Knox gelişmiş güvenliğinin toplu koruması, Android'in mevcut güvenliğiyle birleştiğinde sağlam koruma anlamına gelir.
    • Ekosistem işbirliği: Herkes Android işletim sisteminin kaynak koduna erişebilir ve bu nedenle, güvenliğinin toplu olarak güçlendirilmesi mükemmel bir uyum sağlar. Samsung gibi OEM'lerin yanı sıra Google, SoC satıcıları, güvenlik araştırmacıları ve akademik kurumlar gibi ekosistemdeki birçok iş ortağı, güvenlik açıklarını sürekli olarak bulup yamalayarak işletim sisteminin daha güvenli hale getirilmesine katkıda bulunuyor.
    • Android Güvenliğini Güçlendirme + Knox: Google, Android işletim sistemini bugünkü haline getirmek için güvenliğini geliştirmeye devam etti. Google Play Protect, her Android cihazında gerçek zamanlı olarak kötü amaçlı yazılım taraması yapar ve Android Enterprise, işletmelerin kurumsal cihazları güvenli bir şekilde yönetmesini sağlar. Üstelik Samsung Knox, Galaxy'yi en güvenli hale getirmek için gelişmiş güvenlik ve yönetim özellikleri ekler.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

23 Comments
twibtil
Active Level 8
Galaxy A
evet, samsung'un kendine ait güvenlik sistemi. ama iphone korumasından daha güçlü değil maalesef. iphone her zaman en güvenlisidir
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Teşekkürler.. Ama bir arkadaşım iPhone ve Samsung arasında hiçbir **bleep** olmadığını, bunların hepsinin hacklenebileceğini söyledi.
Secure Folder, Samsung Knox ile aynı mı yoksa Secure Folder'ı etkinleştirmediğim için mi farklı?
0 Likes
twibtil
Active Level 8
Galaxy A
secure folder, samsung knox'un bir parçası. ama hacklenmekle çok alakalı değil, amacı dosyalara, resimlere, uygulamalara şifre koymak. elbette hepsi hacklenebilir ama iphone kapalı bir sistem olduğu için daha zor hacklenmesi.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Samsung'un korumada iPhone gibi olmasını umuyoruz
0 Likes
twibtil
Active Level 8
Galaxy A
android sistemi sebebiyle olamaz maalesef :( belki bir gün kendi işletim sistemini üretirse, neden olmasın?
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Telefon korsanlığı, kullanıcının bir bağlantıya erişmesi veya Google Chrome'dan uygulama indirmesi nedeniyle gerçekleşir ve bu nedenle saldırıya uğramış veya virüs bulaşmış olabilir.
0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Detaylı bilgi samsung tarafından açıklanmıştı istersen aklına takılan soruları knox sitesinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz .

https://www.samsungknox.com/en
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kardeşim yardımın için teşekkür ederim 🌹
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim kardeşim ne demek 😊