cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A32 işlemci yetersizliği

(Topic created on: 04-04-2023 08:37 PM)
200 Views
yusufcantuken
Active Level 1
Options
Galaxy A

Fazla bütçem yok diye aldım. Cihaz 1 yıldan sonra donmalar kasmalar. Ekran kilidini açıp kamerayı açtığımda video kaydına başladığında ilk 3 saniye donarak kayıt yapıyor. Sonrasında izlediğimde bile görünüyor. Tiktok izlerken donuyor. Arka arkaya hızlı işlem yaptırmıyor cihaz. Sizin A32 leriniz nasıl ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Cihaz içindeki bilgilerinizi yedekleyip cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayıp temiz kurulum yapın bence. Sıfırlamanın performansa olumlu yönde etkisi olabilir; kalıntı dosyalar temizlenir, bellek temizlenir, cihaz daha stabil çalışabilir. Sorunun düzelmemesi durumunda Samsung Members Destek sayfasından hata raporu gönderirsiniz.

View solution in context

0 Likes
8 Comments
Galaxy A

- Cihazı dinlendirerek kullanın 

- %100 şarj dolmadan çıkartmayın şarjdan 

- Bataryayı 0'a kadar bitirmeyin,en az %10 olsun şarj 

- Çok kullanmadığınız uygulamaları Derin Uyku Modu'na alın 

- Bildirimin önemi olmadıgı uygulamaların Arkaplan veri ve Arkaplan internet tiklerini kapatın 

- Özellikle videolu uygulamaları uzun süre kullanmayın 

- Ekran yenileme hızınızı düşürün 

- Eğer çok sorun olmuyorsa 4,5G'yi kullanmayın.(en az 1 saat farkediyor.)

- Geliştirici seçeneklerden Animasyonları kapatın 

- Bildirim paneline Animasyon yazıp oradaki Animasyonları Kaldır yapın iki tiki de kapatın 

- Adaptif Pil ve Adaptif Güç Tasarrufunu açın 

- Otomatik yniden başlatma ve optimize etmeyi kapatın 

- 2 günde bir 1Tapcleaner gibi uygulama ile ön bellekleri silip yeniden başlatın. 

- Hata veren uygulamaları kaldırın 

- Büyük güncellemelerden sonra cihazı bir kez sıfırlayıp kullanın 

- Orjinal şarj kablosu ve adaptörü dışında baska bir ürün ile şarj etmeyin. 

- Yeni yüklediğiniz uygulamalardan sonra cihazı yeniden başlatın 

- İhtiyaç değilse wifi ve bluethoot'u kapalı tutun 

- Her oyun veya uygulamayı merak edip kurup kaldırmakta şarjı çabuk bitirir 

- Ekran ışığını adaptif yapın 

- Ek olarak şarja takmadan önce ön bellek silip,yeniden başlatıp ve ardından en çok kullandıgın uygulamaları sadece bir kere açıp kapattıktan sonra ram sıfırlama yapıp şarja takarsanız hem şarj süresi kısalıyor hem de şarjı kullanma süresi uzuyor.Ben bu şekilde uzattım şarj süremi.
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
Samsung Galaxy A32 modelinden Samsung Galaxy S23 performansı beklemeyin lütfen.
0 Likes
yusufcantuken
Active Level 1
Galaxy A
Reeder p13 gibi çıkması da ayrı üzücü ama.
0 Likes
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Cihaz içindeki bilgilerinizi yedekleyip cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayıp temiz kurulum yapın bence. Sıfırlamanın performansa olumlu yönde etkisi olabilir; kalıntı dosyalar temizlenir, bellek temizlenir, cihaz daha stabil çalışabilir. Sorunun düzelmemesi durumunda Samsung Members Destek sayfasından hata raporu gönderirsiniz.
0 Likes
BgmA32
Active Level 5
Galaxy A
Vala bende hiç sorun yok aksine daha akıcı benimki kullanıma bağlı
Samsung80
Active Level 8
Galaxy A
Cihazı haftada 1-2 kez kapatıp açın. Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları derin uyku moduna alın. Arada bir uygulama verilerini silin. Çok kullandığınız bankacılık wsp gibi uygulamaları güncel tutun. Bir miktar performans artar ancak telefonun kaynakları kısıtlı o yüzden üst düzey performans beklemeyin. Bu gün S23 Ultra alsanız performansı süper diyebilirsiniz ancak A32 nin 3 saniyede açtığı programı s23 ultra 1 saniyede açacak ancak 2 saniye **bleep** için 40 bin TL fazladan para ödemek çok mantıklı gelmiyor bana. Tabi para sorunu yoksa o ayrı.
0 Likes
yusufcantuken
Active Level 1
Galaxy A
Tavsiyeleriniz için çok sağolun. Ara ara çok zorluyor. Snapdragon işlemcili cihazlarda bu kadar yaşamıyordum. Ama bu sıralar az bir yoğun kullanımda bile malesef yaşanıyor. Ama tavsiyelerinize dikkat edeceğim.
0 Likes
SerhatErgün
Expert Level 2
Galaxy A
Bende a32 kullanıyorum henüz pek perfonmansla alakalı sorun yaşatmadı bana şükür ki
0 Likes