iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

A32 Rezaleti!

(Konunun oluşturulma tarihi: 06-30-2022 07:30 PM)
iczeleven
Active Level 2
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar,

Cihazı yaklaşık 3 ay önce satın aldım, sanırım yaptığım en büyük hata da burada başlıyor.

Telefonda oyun oynayan birisi değilim, sosyal medya uygulamalarını da kullanmıyorum. Çoğunlukla youtube ve bankacılık uygulamaları için cihazı kullanmaktayım, fazlası yok. Bu cihazı kullanabilen arkadaşlar nasıl kullanıyor anlamış değilim, şaka gibi deneyimlere sahibim.

* Cihazı sıfırladım, hatta odin ile farklı bir ülkenin rom'unu bile yükledim. (Şu an son güncelleme ile, android 12 yüklü bir şekilde kullanıyorum.)

1. Cihaz sürekli donuyor ve takılıyor, çoğunlukla tuşlara basılı tutarak yeniden başlatılmasını sağlamam gerekiyor.
  2. Arayüz ve uygulama geçişlerinde rezalet ötesi bir deneyim söz konusu. Resmen kare atlayarak geçiyor, animasyonları devre dışı bıraktığında kısmen sorun çözülüyor ama neden bırakalım?
  3. Uygulama yükleme ve güncelleme işlemleri aşırı yavaş.
  4. Birden fazla işlemi yapabilmeniz zaten mümkün bile değil. Arka planda çalışan diğer uygulamayı kapatmadan, bir diğerini kullanabilmek işkence.
  5. Cihazın arka kısmındaki **bleep** kapağın hissiyatına değinmeyelim bile, pil ile temas eden kısım boş yahu? type-c soketinden veya 3.5mm jack kısmından üfleyin, kapağın şekil değiştirdiğini göreceksiniz. (Anca böyle tarif edilebilir.)
  6. Cihaz aşırı derecede ısınıyor, bu ısınmadan kaynaklı performansı da en dibe çekiyor.
  7. O güncelleme ile düzelecek, bu güncelleme ile iyileşecek diye diye resmen kendimizi avutuyoruz.

Neticeye gelecek olursak, bu lanet olası cihazı satın alıp; gerçekten bir kullanıcı deneyimi olarak memnun olan birileri var mı?

Siz siz olun, birebir mağazada deneyimlemediğiniz hiçbir cihazı satın almayın. Şu an farklı bir cihaz arayışı içerisindeyim, bu kesinlikle android bir cihaz olmayacak. Daha önce de birçok kez samsung'un cihazlarını kullandım, buna S serisi de dahil. Ancak bu kadar kötü bir deneyim kabul edilemez.

1 Çözüm

Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
MustafaA72veBudsPlus
Expert Level 4
Seçenekler
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Sıfırlama işlemini denemişsiniz zaten.

Olağanüstü bir kasma-donmadan bahsediyorsanız ve sorunun anakart-işlemci gibi önemli unsurlardan kaynaklandığını düşünüyorsanız telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine verebilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim

Çözümü orijinal iletide görüntüle

16 Yorum
SerhatErgün
Expert Level 1
Seçenekler
Galaxy A
8 aydı geçiyor A32 kullanıyorum aldığımdan beri hiç bir sorun problem yaşamadım da kasma donma ısınma hiç bir problem de yok uygulamalarla ilgilide bir sıkıntı yok senin cihazında sorun olabilir servise götür bir baktır.
iczeleven
Active Level 2
Seçenekler
Galaxy A

Yanıt için teşekkür ederim.

Cihazı teknoloji mağazalarında da bizzat denedim, 3 farklı deneyim sonucu değişen hiçbir şey olmadı maalesef. Yabancı kaynaklarda da ısınma ve bazı sorunlar kabul edilmiş, sorunsuz kullanabildiğin için senin adına sevindim.

0 Övgü Puanı
SerhatErgün
Expert Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Valla bende 8 aydır deneyimli şekilde kullanıyorum bende hiç biri yok söylediklerinin bende bunu belirtmek istedim
Mücahit06
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Members üzerinden hata raporu bırakıp en yakın zamanda servise bırakmanı öneririm
iczeleven
Active Level 2
Seçenekler
Galaxy A

Yanıt için teşekkür ederim.

Hata raporu işlemini gerçekleştirdim ancak herhangi bir sonuç alamadım, üzgünüm.

0 Övgü Puanı
Mücahit06
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Hata raporu'nun genel olarak çözüm olduğunu görmedim mahsat telefon performansı vs verilerin samsung'un görmesidir
Aynı sorun bende de vardı özellikle Android 12' de başlamıştı bu durum
Servise verdim yeni yazılım ve bir kaç parça değişikliği yapıldı düzeldi şuan telefon sıfır gibi performans sergiliyor
0 Övgü Puanı
iczeleven
Active Level 2
Seçenekler
Galaxy A

Haklısın.

Ancak cihaz kutudan ilk çıktığında da böyleydi, sonradan olsa servise verelim de değişecek parçası varsa değişsin deriz. Madem cihazda bu kadar şikayet var, satmayacaklar veya revizyonlu bir modelini çıkarıp şikayeti olanların elindekileri toplayarak değişecekler.

* Misal; A32 5G modelinde cpu modeli farklı, isteyince revizyon çıkarabiliyorlar.

0 Övgü Puanı
Mücahit06
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Hocam samsung'un genel de alt segment telefonları yazılım yönünden problemi oluyor
Zamanında ben de j7 prime vardi bazen oyunlar da falan dokunmatik kendi kendine saçmalıyordu şarj %15 olduğunda sarjda taktığımda %15'den %5 kadar kendi kendine gidiyordu neden öyle oluyor anlamış değilim
Servise versem belki düzelirdi ama o zamanlar servis işlemi uzun sürdüğü için vermedim
Bundan 1 ay önce servise verdim telefonu
Ekran gölgelenme ve ısınma problemi vardı dediğiniz gibi telefon kasıyordu
Ekranı, pili, şarj söketi değişti ve yeni yazılım atıp 2 saat içinde geri aldım telefonu mesela
0 Övgü Puanı
narcosis
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
yanlış anlaşılmasın her cihaz kasmaz tabi ama bende almıştım ki 2 gün dayanabildim hayatimda da samsungun böyle bir cihazini ilk defa beğenmedim