cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A32 Parmak izi kalibrasyonu sorunu

(Topic created on: 12-14-2022 01:00 PM)
95 Views
Morsmordre
Active Level 1
Options
Galaxy A

İç ekran çatladığı için ekran değişimi yaptırdım. Ekran değişiminden sonra dokunmatikte bir sıkıntı yok ama parmak izimi kabul etmiyor. Birkaç yerde Samsung Members - Tanı - Parmak izi test edin deniyor ama kimliğinizi doğrulamak için parmak izinizi okutun diyor teste geçmeden önce. Onu yapamıyorum bundan dolayı. Yardımcı olur musunuz?

Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Aslında olmazsa olmaz bir şey değil ama yine de parmak izini kullanmak istediğimden dolayı uğraşıyorum aslında. Söylediklerin mantıklı bence sensör hasar almadıysa işe yarayabilir. Denediğimde sonucu tekrar yazarım buraya :)
MetinS22
Active Level 5
Galaxy A
Ekran değişimini dışarıda yaptırdıysanız böyle oluyor bende kullanamıyorum parmak izini. Servisde değişmesi gerekiyormuş parmak izi kodlama falan yapılıyor galiba. Dışarıda değişince böyle bir sorun oluyor. Büyük bir ihtimal ekran kırılınca parmak izi sensörü de hasar görmüş olabilir ve gördüyse bunu samsung servis hariç hiçbir yer yapamıyor bende de a32 var aynı şuan.
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim, dokunmatikte sıkıntı olmayınca onda da sorun olmaz diye düşünmüştüm. Peki parmak izi sensörü hasar almadıysa telefon sıfırlandıktan sonra tekrar parmak izi eklemek mümkün olur mu acaba?
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Yukarıda yazdığım yöntemi dene bi hocam.
MetinS22
Active Level 5
Galaxy A
Hasar almadiysa belki düzelebilir dene verilerini yedekleyip sıfırla. Ayarları değil komple sıfırla düzelmez ise samsung servisine göndermen gerekir. Ama şöyle bir sorun yaratıyor servisde. Ekran diyor orjinal degil tekrar ekran değişecek diyor.
MetinS22
Active Level 5
Galaxy A
1500 tl civari para verdim orjinal ile değiştirdim dışarıda ama parmak izi olmayinca da samsung servise gönderdim tekrar ekran değişecek diyorlar saçmalık yani inan.
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Ben de orjinal ile değiştirdim. Aslında olmazsa olmaz bir şey değil ama yine de parmak izini kullanmak isterim.
MetinS22
Active Level 5
Galaxy A
Sıfırlayıp dene yani olmazsada servise göndermeni tavsiye etmem yine aynı ekran parasini istiyorlar. Ben gönderdim 2 bin tl civari para istediler bende ekrani değişeli 1 hafta oldu ne ekran değişmesi dedim. Cihazimi geri gönderin dedim kullaniyorum şuan parmak izi yok sadece alıştım:)
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Yanında başka bir cihaz varsa Mustafa'nın yazdığını deneyebilirsin. Benim yanımda yok diye deneyemiyorum. Sensörün hasar almadıysa işe yarar bence.
MetinS22
Active Level 5
Galaxy A
Benim sersör ekran kırılınca hasar görmüş olmuyor dediğin. Samsung servise gönderdim yetkisiz yerde ekran değiştiği için tekrar ekran değişecek dedi. Ben sadece parmak izini yapın gönderin diyorum onlar ekran tekrar değişecek diyor bende bir daha ekran parası veremem dedim aldım cihazı geri.