cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A32 Parmak izi kalibrasyonu sorunu

(Topic created on: 12-14-2022 12:33 PM)
179 Views
Morsmordre
Active Level 1
Options
Galaxy A

İç ekran çatladığı için ekran değişimi yaptırdım. Ekran değişiminden sonra dokunmatikte bir sıkıntı yok ama parmak izimi kabul etmiyor. Birkaç yerde Samsung Members - Tanı - Parmak izi test edin deniyor ama kimliğinizi doğrulamak için parmak izinizi okutun diyor teste geçmeden önce. Onu yapamıyorum bundan dolayı. Yardımcı olur musunuz?

22 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Telefonunuzda kayıtlı parmak izi mi kaldı eğer kaldıysa iptal edin.
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Nasıl iptal edeceğim? Ayarlar kısmından parmak iziyle alakalı neye tıklasam "Parmak izi sensörü kalibrasyonu gerekli, müşteri hizmetleri ile iletişime geçin" uyarısı veriyor.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ayarlar-Güvenlik ve gizlilik-Parmak izleri diyince pin soruyor kaldır diyorsun
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Parmak izlerine tıkladığımda bu hatayı veriyor.Screenshot_20221214-122746_Settings.jpg
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung account'a girin Ayarlar'da en üstte. Sonra cihazımı bula dokunun. Tüm ayarları aktif edin ve findmy olan linke dokunun ve kilidi açın butonuna tıklayın.

Buradan sıfırladıktan sonra tekrar eklemede sorun olursa sıfırlayınca da olur.Screenshot_20221214_123356_Chrome.jpg
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Dediğini yaptım. Böyle diyor. Uzaktan kilit açma butonunu da aktifleştirdim dedigin gibi ve parmak izi kaldırılmamış. Screenshot_20221214-124759_Chrome.jpg
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Tamam telefonu kilitle başka bir cihazdan aynı linke git. Öyle kaldırmayı dene cihaz açık olduğundan kilit açma zaten açık görünuyor. Olmazsa sıfırlamayı deneyin ya da yuz tanıma kullanın.
Morsmordre
Active Level 1
Galaxy A
Başka bir cihaza findmy... linkini arama butonuna yazdığımda beni aynı arayüze gönderir mi? Telefon samsung olmasa bile. Yine mail adresim ve şifrem ile account'a girebilirim sanırım. Şuan yanımda başka bir cihaz yok ama olduğunda deneyeceğim, teşekkürler.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung girişi isteyecek girince aynı ekran gelir uğraşmak istemezsen sıfırla ya da yüz tanıma kullan :)