cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A31

(Topic created on: 04-09-2021 03:54 PM)
503 Views
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Options
Galaxy A

Sayın samsung yetkilileri ben A31 cihazımı 2 defa servise gönderdim cihaz servisten gelince şebeke ve dokomatik ekran arızası başladı ben bu cihaza 3500 TL verdim ben bu parayı boşunamı verdim ben cihazımda arama yapamıyorum aşagıda fotoğraflarını paylaştım bu konuda sizden yardım bekliyorum 

image

image

image

image

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba denizdag,

Aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa cihazınızı teslim aldıktan sonra aynı ya da farklı sorun ile karşılaşmanız halinde cihazınızı en yakın teknik servisimize ulaştırmanızı ve 4... ile başlayan iş emri numaranızı müşteri hizmetleriyle (444 77 11) paylaşmanızı rica ederiz.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

11 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hat ve Mobil veri ile ilgili bir sorun var. Bulunduğunuz konumda operatör çekmiyor olabilir.
Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar bölümünden 4.5G açın
Mobil ağlar bölümünde erişim noktası adları bölümü foto atarsanız yardımcı olabilirim
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Galaxy A
4.5G açık benim cihazım servisten gelince böyle oldu cihazı sım kartını çıkarıyorum düzelmiyor vadafone konuştum onlar telefonda arıza var dediler bizlik bir durum yok dediler eğer olmasa bu fotoğraflarla tüketici hakem heyeti şikayet edeceğim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
SIM kartı başka bir telefona takarak deneme yapın eğer aynı sorun olursa sim kartta sorun vardır.
Erişim noktası adları bölümünde menüden APN'leri sıfırlayın. Hala sorun devam ediyorsa telefonun şebekesi sorunlu olabilir
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Galaxy A
Kuzenimde A31 cihazı kullanıyor kendi sim kartımı onun cihazına takdım onun sım kartınıda kendi cihazıma takdım benim sim kartım kuzenimde full yani 4 çekti onun sim kartı benim telefonumda 1-2 çekti bu arada 2 sim karta vodafone
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Telefonda sorun var büyük ihtimalle
VoLTE servisi açık mı kapalı mı peki
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Galaxy A
Voltede açık neden
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ama VoLTE açık olduğunda bildirim çubuğunda yazar. Diğer sim kartı takınca VoLTE yazıyor mu ?
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Galaxy A
Diğer cihazda volte yazıyor benim cihazımda interneti açınca 4.5G yazacağına E yazıyor
AYYILDIZ_36
Active Level 8
Galaxy A
Bak hepsi açık

20210409_163241_5109.jpg