cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A30 pil performansı düştü

(Topic created on: 06-17-2020 04:19 PM)
239 Views
zeQ
Active Level 7
Options
Galaxy A

Cihazı alalı 1 sene oldu ve pil artık ilk günlerini aratıyor. Samsung pili ne kadara değiştiriyor acaba? 1 senede ciddi bir performans düşüşü oldu bu kadar hızlı olacağını düşünmedim hiç 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba zeQ,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
8 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Ben Alfatürk

Pil cihazdan cihaza değişir çünkü kulanım farklılıklar gösterebilir umarım yazılım güncellemesi ile düzelir
Cihazın garantisi devam ediyordur

Batarya fiyatı için bir en yakın servisi gitmenizi tavsiye ederim.
zeQ
Active Level 7
Galaxy A
Kullanım değişiklikleri gibi cevapları çok görüyorum kopyala-yapıştır. Pil kalitesi kötü desek daha doğru ve gerçekçi olmaz mı :)
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Evet pil durumu kötüleşmiş olabilir günceleme ile düzelmesi dileğiyle 😃
zeQ
Active Level 7
Galaxy A
Sanmıyorum bakalım 😐
GalaxyWideX
Active Level 3
Galaxy A
Aynı sorun bende de var. Telefonu kullanım süremde ilk günlere göre bir değişiklik olmamasına rağmen çok hızlı bitiyor. Ilk günlerinde 2,5 gün boyunca giderken şimdi her gün şarja takmak zorunda kalıyorum. Inşallah yeni güncellemelerle düzelir
A30ssamsung
Active Level 7
Galaxy A
benim 1 gün gidiyor sarji alali 2 hafta oldu hic oyun yok herkesin 2 bucuk gun gidiyor benim 1 gun
zeQ
Active Level 7
Galaxy A
Aynen katılıyorum
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba zeQ,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes