cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A30 kasma ve donma sorunu

(Topic created on: 10-18-2022 08:45 AM)
ahmetseckin
Beginner Level 4
Options
Galaxy A

Telefonum yaklaşık 1 senelik bir telefon ve ciddi anlamda bazı zamanlar aşırı derecede kasma donma oluyor 128 gb yarısı dolu sadece cidden can sıkan bir durum

2 Comments
Galaxy A
Bizim 8 GB RAM olan cihazlar bile bazen sınıra dayanıyor.4GB günümüz teknolojisi ve gelişen yazılımlar,uygulamalar göz önüne alındığında yeterli değil ne yazık ki.Ben de
8 GB'a ek olarak 4 GB RAM plus(toplam 12GB) olmasına rağmen bazen sınırlara yaklaşıyor.Yazılım desteği ve optimizasyon oldukça önemli.Önümüzdeki birkaç yıl içinde 8GB RAM ler bile yeterli olmayacak.A30 işlemcisi de pek güçlü değil zaten.
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ahmetseckin,

 

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

 

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

 

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen donmalar devam ederse, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

 

Teşekkürler.
MOD​