cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A21s Yeniden Başlatma Sorunu

(Topic created on: 12-15-2021 08:32 PM)
563 Views
Görkem09
Active Level 2
Options
Galaxy A

Samsung Galaxy A21s telefonuna sahibim ve satın alalı yaklaşık 10 ay oldu. Son 2 aydır telefon kendi kendine kapanıyor ve yeniden başlatılıyor. Ayarlarda yeniden başlatma ayarım vs açık değil ve tüm gerekli kontrolleri yaptığımı düşünüyorum. Sorun başlarda çok fazla yaşanmıyordu fakat son 1 aydır günde 5-10 kez yaşamaya başladım. Tespit ettiğim kadarıyla en fazla yaşandığı senaryo bir uygulamadan başka bir uygulamaya geçiş yaparken telefon önce kasıyor ve aniden kapanıyor, sonrasında da otomatik yeniden başlatılıyor.

Samsung Members uygulamasından baktım ve telefonumun Samsung Care sigortası bulunduğunu tespit ettim. Servise yollasam acaba özenli bir şekilde ilgilenirler veya belirli bir ücret karşılığı telefonu yenisiyle değiştirirler mi? Çünkü samsung care sitesinde aynen şu yazmakta:
Cihazın onarılamaması durumunda sigorta bedelinin %30'u tahsil edilerek yeni cihaz ile değişimi sağlanmaktadır.

Lütfen telefonu sıfırla, ayarlarda şu ayara bak ya da uygulamarı kontrol et gibi çözümler yazmayınız çünkü işe yaramadığını ve yaramayacağını hepimiz biliyoruz. Foruma bu sorunla ilgili 1 2 kişi daha yazmış ve o kişiler telefonu 2 3 kere sıfırlamış, çokça servise yollamış ama sonuç nafile hala devam ediyor.

Sorunun ayarlarla ilgili olmadığını şu fotoğraf ile anlayabilirsiniz:

image

5 Comments
Galaxy A
Bende niye olmuyor benim de telefonum A21s
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
İlla tüm herkesin telefonunda olacak diye bir şey yok, ne güzel işte olmuyor diye sevinmelisin. Ama telefonu daha yeni aldıysan belki bir ihtimal 1 seneyi doldurmaya yakın aynı sorunu yaşamaya başlayabilirsin.
Ibrahım
Active Level 10
Galaxy A
Benim telefonum da Samsung Galaxy A21s. 15 aydır kullanıyorum daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım çok şükür biliyorum kardeşim bu sorunu çok gönderdiler bunun gibi konu en iyisi sen telefonu şey yapabiliyormusun bi sor bu telefonun üstüne biraz para ekleyip başka bir telefon alabilirmiyim diye bi sor eğer olur derlerse değiştir telefonu bunun çözümü yok ben takip ediyorum biliyorum yani olayı çok sinir bozucu bir durum. Allah yardımcınız olsun.
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Umarım bu sorunu hiç yaşamazsın çünkü başlarda önemli değil diyordum şimdi çok **bleep** olmaya başladığı için sinirimi bozuyor.
Bilgilendirme için teşekkür ederim servise gittiğimde soracağım şuanlık alabildiğim ve öğrenebildiğim tüm bilgileri değerlendirmeye çalışıyorum.
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Görkem09,

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Yaşamış olduğunuz durumu yetkili birimlerimiz ile paylaştığımızı, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra en kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacağını belirtmek isteriz.

Teşekkürler.

MOD