cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A21s şebeke görüntülü arama sorunu

(Topic created on: 08-19-2021 02:47 PM)
1109 Views
Görkem09
Active Level 2
Options
Galaxy A

Galaxy A21s telefonumda daha öncesinden görüntülü konuşma yapabiliyorken artık yapamıyorum. Türktelekom hattı kullanmaktayım ve gerek türktelekomdan gerekse telefon ayarlarından 4.5G ve LTE gibi ayarlar açık durumda. Ayrıca internetten görüp Google Duo uygulamasını devre dışı bıraktım ve hiçbir şey değişmedi. Birisi beni görüntülü olarak aramaya çalıştığında benim telefonumda ekranıma hiçbir şey gelmiyor ama ben birisini aradığımda ve karşı taraf çağrıyı yanıtladığında aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir sorunla karşılaşıyorum.

image

Düşük çözünürlüklü aramaya geçiliyor diyor fakat direkt çağrı kapanıyor.

Samsung Müşteri Temsilcisi ile konuştuğumda ise telefonda herhangi bir sorun bulunmamakta fakat android 11 altında bir telefonu aramaya çalıştığınız için sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz dedi. Ben çözünürlük düşük bile olsa görüntülü konuşmak istiyorum, herkesin elinde andorid 11 yok ne yapalım.
Bunun bir çözümü var mıdır?
18 Comments
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Olur mu bilmiyorum ama ayarlardan 4.5G'yi kapatıp 3G ile takrar deneyiniz. Tam çözüm mü bilemem denemedim.
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Ayarlar kısmında bana sadece 4.5G ve Volte hizmeti sunuluyor. Türktelekom mobil uygulaması ayarları üzerinden 3G açtığım zaman da internete ve aramalara erişimim tamamen kapanıyor illa 4.5G açmak zorunda kalıyorum.Screenshot_20210819-142549_Call settings_14359.jpg
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Sizde yok?clipboard_image_1629372727418_1629372727418.jpg
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Evet işte ben onu anlamadım. Telefonum A21s ve Android 11 sürümü yüklü. Mobil hattım 3G ve 4.5G destekliyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise 3G, 4.5G ve Volte servisiniz zaten açık dedi.
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Bu şebeke üzerinden arama kaldırıldı diye biliyorum. 5G çıktığı zaman tekrar gelecek. Recep arkadaşımız paylaşmıştı böyle bir şey.
0 Likes
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Peki sizin telefonunuz android 11 mi hala şebe modu ayarı duruyor sizde?
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
A20s Android 11 kullanıyorum
0 Likes
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
İlginç cidden İlginç
0 Likes
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Her iki cihazda 4.5g ve volte servisi aktif olmak zorunda ve görüntülü konuşma ayağının da etkin olması gerekir her iki cihazda👍