cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A21s şebeke görüntülü arama sorunu

(Topic created on: 08-19-2021 02:34 PM)
144 Views
Görkem09
Active Level 2
Options
Galaxy A

Galaxy A21s telefonumda daha öncesinden görüntülü konuşma yapabiliyorken artık yapamıyorum. Türktelekom hattı kullanmaktayım ve gerek türktelekomdan gerekse telefon ayarlarından 4.5G ve LTE gibi ayarlar açık durumda. Ayrıca internetten görüp Google Duo uygulamasını devre dışı bıraktım ve hiçbir şey değişmedi. Birisi beni görüntülü olarak aramaya çalıştığında benim telefonumda ekranıma hiçbir şey gelmiyor ama ben birisini aradığımda ve karşı taraf çağrıyı yanıtladığında aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir sorunla karşılaşıyorum.

image

Düşük çözünürlüklü aramaya geçiliyor diyor fakat direkt çağrı kapanıyor.

Samsung Müşteri Temsilcisi ile konuştuğumda ise telefonda herhangi bir sorun bulunmamakta fakat android 11 altında bir telefonu aramaya çalıştığınız için sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz dedi. Ben çözünürlük düşük bile olsa görüntülü konuşmak istiyorum, herkesin elinde andorid 11 yok ne yapalım.
Bunun bir çözümü var mıdır?
18 Comments
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Karşı cihaz Android 11 altında bir telefon ve görüntülü arama özelliği sorunsuz bir şekilde çalışıyor. 4.5G özelliği de her iki cihazda açık. Karşı taraf beni aradığında bana herhangi bir çağrı gelmiyor ama ben aradığımda ve çağrıyı cevapladığında 3 saniye sonra çağrı otomatik kapanıyor.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Android sürümü ile alakası yok aslında paylaşım yaptığınız ekran alıntısında da zaten durum yazmakta karşı cihaz yüksek çözünürlüklü görüşmeyi desteklemiyor diyor zaten ama çözüm noktası GSM şirketi
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Samsung müşteri hizmetlerini aradığımda karşı cihaz android 11 altında ise arama yapmanızda sorunlar olabilir dedi. GSM operatörüm türktelekom ve kendilerini aradığımda da tüm ayarların aktif olduğunu herhangi bir sorun olmadığını söylediler.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Her iki cihazında en iyi çekim imkanına sahip olması gerekir bazı durumlarda zayıf şebeke ağlarından dolayı bağlantı sağlanamaz size tavsiyem cihazın en verimli sinyal aldığı bölgede tekrar deneyin malesef ülkemizde 4.5g altyapısı oturmuş bir yapıya sahip değil👍
0 Likes
gsgsgs
Beginner Level 5
Galaxy A
Teşekkürler doğru bilgi için işime yaradı teşekkürler teknob 👍🖐
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Rica ederim ne demek👍
0 Likes
Görkem09
Active Level 2
Galaxy A
Evet aslında bilgi doğru fakat karşı tarafta android 11 in altında yani yüksek çözünürlüklü konuşma desteklemeyen bir telefon ise görüntülü konuşma yapmam mümkün değil gibi duruyor.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Evet bunun sebebi ise güvenlik ve GSM lerin yaptığı değişimlerde sebep vermekte özellikle 👍
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Görkem09,

Aşağıdaki adımları kontrol etmenizi rica ederiz;

• Android 11 sürümüne sahip cihazlarda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir.

• VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz, görüntülü araması simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısı olması gerekir.

• Telefon- Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol ettirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kontrollere ek olarak lütfen aşağıdaki kontrolleri sağlayın.

Arama kısıtlama/Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi.

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar

1.        Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için ; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)

1.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Durum hala devam ediyorsa lütfen operatörünüzle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler

MOD

0 Likes