cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A20S ROOT ATABILEN VARMI

(Topic created on: 05-27-2020 12:24 PM)
775 Views
gökmenalkan
Active Level 1
Options
Galaxy A

A20S kullanıyorum ve root eğerken security error bot.image hatasını aldım nasıl duzeltiriz?

0 Likes
12 Comments
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Root dosyası bozuk veya cihazınızla uyumsuz olabilir.
0 Likes
gökmenalkan
Active Level 1
Galaxy A
a20s root dosyası bulabilirmisin sana zahmet
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Model kodunu tam atabilir misiniz bakayım belki bulurum
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
Androidci root atınca ne oluyor ne artısı oluyor acaba?
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Root atınca sistemdeki birçok sistem yasağı kalkıyor. Sistem dosyalarını kaldırabiliyorsun,uygulamaları SD karta taşıyabiliyorsun,Custom ROM ile Android sürümünü değiştirebiliyorsun,CPU ve RAM ayarlarını değiştirebiliyorsun. Yani say say bitmez. Özgür oluyorsun.
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
mesela örnek veriyorum. A10S de,Root atınca ,1- Uygulamaları Sd karta taşıma özelliği olmuş mu olcak? 2-birçok sistem yasağı kalkıyor dediniz şuanlık pie sürümü olduğu için diyorum, game launcher,game booster yok ilerde gelir umarım. Root atınca bu 2 sini yükliyebilcek miyiz?
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Game Booster ve Game Launcher yüklenebiliyor mu bilmiyorum ama birçok uygulamayı SD Karta aktarabilirsiniz.
0 Likes
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
@Cebrail telefona root attıktan sonra sistemin desteklemediği uygulamaları yine indiremezsin. (Game Booster, Game Launcher vs.) indirilemez. Ama root işleminin zararları da Var:
Telefonun veya tabletin yazılımına direk müdahale yapıldığı için bir çok üretici bu işlem sonuncunda cihazı garanti dışı bırakabilir.

Root işlemi genelde basit ve sorunsuz bir işlem olsa da, deneyimsiz ve dikkatsizseniz telefona kalıcı zarar verebilirsiniz.

Root işlemi Türkiye’de kanuni bir engel yok ama bazı ülkelerde bu işlem yasak olabilir.

Root yapılmış bir telefona yazılımlar üreticiler tarafından otomatik gönderilmeyebilir (OTA Update). Bu durumda internetten yeni yazılımı indirip kendiniz kurmanız gerekir.

Gelişigüzel uygulama yükleyen biriyseniz virüslü veya ajan tipi uygulamalar yüklemişseniz telefona normalden daha fazla zarar verebilirler.

Uzunca belirtmek istedim.
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
hımm zamanında gm 4g ye baya rom rot atmıştım tabi o zamanlar pc vardı şimdi yok. lakin rot atmiycam zaten merak ettiğimden sordum o yüzden. 😊
0 Likes