cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A14 sorunum Yazılımsal mi? Donanımsal mi?

(Topic created on: 12-11-2023 09:15 PM)
205 Views
Tailor_G
Beginner Level 5
Options
Galaxy A

Merhaba

Yaklaşık 1 ay önce a14 cihazı aldım. Telefondan anlayan ve çeşitli çözümleri araştırarak veya deneyimleyerek bulan birisiyim ama cihaz yedek cihaz olduğu için donanim olarak giriş seviyesi olduğu için cihazı çok kastirmak istemedim.

Gelelim soruna ;

Cihaz gün içinde uzun süre kullanılmadığı sürece ekran kapalı haldeyken dokunmatigin işlevini kaybettiği oluyor.

Söyle ki. Güç tuşuna basınca ekran uyanıyor ama dokunmatik basmadığı için telefonu açamıyorum. Gelen aramayı cevaplayamiyorum.

Ses kısma + güç tuşuna basınca reset arttırıyorum. Ancak reboot yaparsam kendine geliyor. 

Bu sorun ile daha önce karşılaşan var mıdır.? 

Sifirlasam romu baştan kursam düzelme ihtimali var mıdır. Yoksa donanımsal mıdır. Garantiye göndermeli miyim? 

Fikirlerinizi ve yardımlarınızı rica ederim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Fabrika ayarından önce hard reset neden yapılır anlamıyorum ki son çare olmalı.Yedek al,fabrika ayarına sıfırla,olmazsa ekran jelatinini çıkartıp dene.Hine olmazsa teknik servise götür bakılsın.

View solution in context

14 Comments
Coffyz
Active Level 5
Galaxy A
Garantiye göndermelisin dokunmatiğinde sorun varsa yazılımsal olduğunu düşünmuyorum ama bir hard reset atmanı tavsiye ederin
iq14
Active Level 4
Galaxy A
Hard reset işlemiyor baba😂😂😂😂
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy A
Donanımsal da olabilir yazılımsal da aynı cihaz bendede var bende sorun yok şu da var cihaz şarja takılıyken dokunmatik calismayabilir bu normal bir durum bunun nedeni elektriksel yükten oluyor ama gündelik kullanımda oluyorsa servise gönderin
Galaxy A
J7 prime 2 de karsilastigim bir sorundu giriş segmentinin temelinde var bu sıkıntı
Tailor_G
Beginner Level 5
Galaxy A
Çözüme ulaşabilmis miydiniz ?
Galaxy A
Hayir ne yazik ki ne kadar ekranını da değiştirsek ne kadar dokunmatik de değiştirsek bir türlü olmadı en son su an dolabın oralarda bir yerlerde duruyor telefonu değiştirmek zorunda kaldık
Solution
Galaxy A
Fabrika ayarından önce hard reset neden yapılır anlamıyorum ki son çare olmalı.Yedek al,fabrika ayarına sıfırla,olmazsa ekran jelatinini çıkartıp dene.Hine olmazsa teknik servise götür bakılsın.
iq14
Active Level 4
Galaxy A
Knk fabrika ayarları giriş segment cihazlarda bir halta yaramıyor adamın sorunları bende var cihazlarmız dndik servislik değil yani
Galaxy A
Nende m12 var😊?Orta veya üst segment oldu da benim mi haberim yok😳?