cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A12 yakınlık sensörü

(Topic created on: 04-25-2021 10:23 AM)
2661 Views
Sscetintas
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba, A12 kullanıcısıyım. Yakınlık sensörü düzenli çalışmıyor. Kulağıma yaklaştırdığımda devreye giriyor uzaklaştırdığımda bazen aydınlanıyor bazen aydınlanmıyor. Ekranda koruyucu filmi çıkardım. Fabrika ayarlarına döndüm. Herhangi bir aksesuar kullanmıyorum. Samsung destek hattından mantıklı bir cevap alamıyorum. Kılıf çok ince herhangi bir etkide bulunmuyor. Sizce ne yapmalıyım. Çıldırmak üzereyim. Teşekkür ederim.

10 Comments
mealtunA31
Active Level 6
Galaxy A
Merhaba yaşadınız sorun için üzgünüm. Öncelikle düzgün çalışıp çalışmadığına bakalım. Bunun için telefon uygulamasına girin > klavye > *#0*# tuşlayın > ardından sensor yazan yere gelin > elinizi sensore yakınlaştırıp çekin sürekli cihazda titreşim varsa yahut ekran yanıp sönüyorsa sıkıntı yok demektir cihazı tam kulağınıza yerleştiremiyorsunuz demektir...
Sscetintas
Active Level 3
Galaxy A
Merhaba yardımınız için teşekkür ederim. Ancak elimi telefonun neresine yaklaştırırsam yaklaştırayım ekran hiç bir şekilde kapanmadı. Asıl sorun şu kulağıma yaklaştırdığımda kapanıyor zaten. Uzaklaştırınca ekran açılmıyor. Kapanmasında sorun yok. Teşekkürler
0 Likes
mealtunA31
Active Level 6
Galaxy A
Telefonu yeterince uzaklaştırmıyor olabilirsiniz. Uzaklaştırıyorsanız iki kere ekrana dokunup açmayı deneyin ya da güç tuşuyla açmayı deneyin.
Sscetintas
Active Level 3
Galaxy A
Bu arada elimi tekrar yaklaştırdım dediğiniz gibi titredi elimi çekince titreşim durdu. Anladığım kadarıyla söylemiş olduğunuz gibi çalışmasında sorun yok. Güç tuşuna basınca aydınlanıyor. Farklı bir durum var ama anlayamadım. Teşekkür ederim.
0 Likes
mealtunA31
Active Level 6
Galaxy A
Bu cihazlarda sensör kameranın içinde gizlidir. Diğer cihazlardaki gibi dışarda değildir göremediğimizden sensörü kontrol etmekte kolay değildir. Daha dikkatli kullanırsanız sorun olmayacaktır naçizane düşüncem..
0 Likes
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Bu uygulama üzerinden Otomatik kontroller yapın sensör de hata çıkarsa en yakın yetkili servise götürün
0 Likes
Sscetintas
Active Level 3
Galaxy A
Sensör de hata yok. Teşekkür ederim
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim
0 Likes
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Bilgilerinizi yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırlayın veya uzaktan destek isteyin
0 Likes