cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A11 ve kasma sorunu

(Topic created on: 09-16-2021 01:33 PM)
787 Views
Erdur
Active Level 3
Options
Galaxy A

Neden bir telefon bu kadar kasma yapar oyun yüklü değil gereksiz uygulama yok her şeyi yaptım format attım uygulamaları sıfırladım ama yok Android 11 yüklü 

5 Comments
özelinsan
Active Level 9
Galaxy A
Güncellemeyle çözülecektir cihazınız şuan testte gözükmüyor en yakın zamanda güncelleme gelicektir😊
Erdur
Active Level 3
Galaxy A
Zaten bu telefona 11 yüklü güncelleme gelirse iyice kasma yapar diye düşünüyorum
0 Likes
özelinsan
Active Level 9
Galaxy A
Düzeltme güncellemeleri vardır
ssssss3
Active Level 9
Galaxy A
Hocam telefonunuzda 2017 yilinin en giris seviye islemcisi mevcut, ustune 2 GB ram olunca da kasmasi normal. En giris seviye telefonlarda kasmayla karsilasmaniz normal.
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Erdur,

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes