cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A10s video kayıt donma ve kasma sorunu

(Topic created on: 01-08-2022 06:08 AM)
1002 Views
Halılkoca
Active Level 3
Options
Galaxy A

Arkadaşlar cihazıma gelen son güncellenen sonra video kaydı yaparken kasma donma ve takılmalar oluyor bu sorunu nasıl coze bildirim 

Ayrıca hat uzerin yapmış olduğum görüntülü görüşmede kalkmış durumda bunların bı çözümü varmı acaba
3 Comments
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy A
İyi akşamlar Merhaba
Konu ile ilgili olarak cihazınızın incelenmesi için hata raporu göndermenizi öneriyorum hata raporu şu işlemleri yaparsanız gönderebilirseniz uygulamalar ekranına Gelin Samsung members uygulamasını bulun tıklayıp girin 6'da yer alan yardım Alın Yazısı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden hata raporları yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden cihazınıza uygun hata seçeneğini bulunuz ve tıklayın uygun hata seçeneğini Bulamazsanız Diğer hata seçeneğine tıklayın
Cihazınız için uygun hata seçeneğini bulup tıkladıktan sonra çıkan sayfa içerisine bütün soru ve sorunlarınızı yazın önemli ayrıntılar ekleyin kişisel Bilgilerinizi girmeyin sistem kayıt verileri gönder yazan yazı seçeneği mutlaka açık halde tutun sorununuzun sıklığını seçin ve ata raporunu gönderin arka planda kayıt oluşturulurken Samsung members uygulamasını kapatmayın ve uygulamadan çıkmayın rapor tamamen gönderilene kadar mutlaka uygulama içerisinde birkaç dakika bekleyin
Raporunuz tamamen gönderildiği zaman sizlere şöyle bir bildirim gelecektir

Bildirim
Hata raporları gönderildi bu hatayı bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz

Yetkililer cihazınızı inceledikten sonra sizlere mümkün olan en kısa zaman içerisinde Samsung members uygulaması üzerinden bir geri dönüş sağlayacaklardır
Halılkoca
Active Level 3
Galaxy A
Evet az önce belirtiniz yöntemleri uyguladım ve gönderdim sağolun
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Halılkoca,

Video sorununuz için;

Konu ile ilgili olarak, Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > Tanılama > Kamera" bölümünden kontrol ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa "Ayarlar > Uygulamalar > Kamera > Depolama > Veriyi Sil" menüsel işlemlerini yaptıktan sonra, cihaz kamerasını tekrar test ediniz.

Cihaz kamerasında, farklı sorunlar da varsa, incelememiz için ekran görüntüsü ile birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden, hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki linkteki adımları takip edebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Görüntülü arama işlemi için;

Android 11 sürümüne sahip cihazlarımızda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir.

Cihazınızdan; Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar >Şebeke Modu içerisine giriş yaparak 3G/2G (WCDMA/GSM ) otomatik mod olarak seçmeniz gerekmektedir. VoLTE seçeneğini operatör üzerinden aktif edebilirsiniz.

• Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

• Bulunulan bölge yeterli sinyal alınamayan bir bölge olabilir. Farklı ve daha iyi sinyal alınan bir bölgede deneme sağlamanız gerekmektedir.

• Farklı bölgede süren bir durumda, farklı bir kişiye görüntülü arama denenmelidir. Görüntülü arama yapılacak olan karşıdaki kişi uygun bölgede olmadığı koşulda da görüntülü arama sağlanamamaktadır. Ayrıca aşağıda ki alanları da kontrol ediniz. 

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun:

1.Telefon > Ayarlar > Numara engelleme kısmında numara kayıtlı olup olmadığı.

2.Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar > Devre dışı olmalıdır.

3.Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar > Giden ve gelen tüm aramalar pasif olmalıdır.

4.Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için ; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5.Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabrika ayarlarına dön işlemi yapılmalıdır.

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü, sıfırlanması için hizmet aldığınız operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD