cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A10s android 11 kasma sorunu

(Topic created on: 10-09-2021 05:52 PM)
616 Views
Ogulcqnn_
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Android 11 güncellemesi ile telefon kullanılamaz hale geldi aşırı kasıyor basit bir oyun bile oynayamıyorum arayüzde ve herhangi bir uygulamada ciddi şekilde kasma mevcut

Samsung bunun için bir güncelleme yayınlayacak mı bilmiyorum 

Fakat bu kasmayı en aza indirmek için ne yapmam gerek sıfırlamak çözüm müdür ?

Sanıyorum ki bu cihaz sahiplerinde aynı sorun mevcut 

Bi öneriniz var mı ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba, cihazınızın donanımı düşük olduğu için takılmalar olabilir. Eğer ana sayfada ve ayarlarda takılmalar oluyorsa anormal bir durumdur. Cihazınızı sıfırlamak buna çözüm olabilir. Sıfırlamak istemezseniz tavsiyelerim şunlardır; cihazınızı düzenli olarak yeniden başlatın (her pazartesi gibi), kullanmadığınız uygulamaları silin. Bunlar işe yaramazsa ve kullanılmayacak derecede kasıyorsa servise göndermenizi öneririm

View solution in context

0 Likes
9 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Hata raporu göndermenizi öneririm kardeşim cihaza bir düzeltme güncellemesi gelsin.
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Hata raporu anında düzeltme güncellemesi gelmesini sağlamaz. Her performans sorunu gönderisine aynı şeyi yazma lütfen. İnsanlar yanlış anlayacak.
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Anında düzeltme güncellemesi yayınlamayacaklarını bende biliyorum. Sadece düzeltme güncellemesi yayınlasınlar dedim.
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Neyse tamam tartışmayacağım.
0 Likes
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Bencede.
0 Likes
Exen_a20
Active Level 7
Galaxy A
Güzel kardeşim her cihaz yavalasiyor 2 güncellemeden sonra telefonu değiştirmek lazım a10s eskisi zaten benim a20 de yeni cihaz almak lazım telefonlar zaten ilk 1 2 sene güzel çalışıyor sonrası fiyasko
0 Likes
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Buna israf denir. Sen gidipte bile bile düşük telefon alırsan böyle olur. Güncellemeyle telefon değiştirmek saçma.
Solution
AlperAlpaslan
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba, cihazınızın donanımı düşük olduğu için takılmalar olabilir. Eğer ana sayfada ve ayarlarda takılmalar oluyorsa anormal bir durumdur. Cihazınızı sıfırlamak buna çözüm olabilir. Sıfırlamak istemezseniz tavsiyelerim şunlardır; cihazınızı düzenli olarak yeniden başlatın (her pazartesi gibi), kullanmadığınız uygulamaları silin. Bunlar işe yaramazsa ve kullanılmayacak derecede kasıyorsa servise göndermenizi öneririm
0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba
Konu ile ilgili olarak cihazınız güç tasarrufu modunda ise güç tasarrufu modunu bildirim paneli üzerinden kapatın çünkü cihazınız daha az pil tüketmek için güç tasarrufu modu açık olduğu zaman tam performans sağlamayacaktır ve bu da cihazınızda kasılma donma gibi sorunlara yol açacaktır güç tasarrufu modu açık ise kapatınız
Eğer Sorun devam ederse cihazınızı sıfırlayın uygulamalar ekranına Gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayın girin genel yönetim dil ve giriş tarih ve saat sıfırla Bu yazı seçeneğini bulun ve tıklayın çıkan sayfa içerisinden sıfırla yazan yazı seçeneğine tıklayın
Gelen sayfa içerisinden fabrika ayarlarına sıfırla yazan Bu yazı seçeneğine tıklayın oradaki gerekli adımları uygulayarak sıfırlama işlemini başlatmayı onaylayın
Not
Cihaz bakımı uygulamasını kullanarak haftada en az bir defa cihazınıza bakım yapın uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayın girin cihaz bakımı yazan yazı seçeneğine tıklayın daha önce cihaz bakımı uygulamasını kullanmadıysanız gerekli adımları uygulayarak cihaz bakımını kurun
Koruma veya Güvenlik Bu yazı seçeneğini tıklayın ve çıkan sayfa içerisinden koruma özelliğini açınız telefonu tara yazan yazı seçeneğine tıklayın tarama işlemi bitene kadar cihaz bakımı uygulaması içerisinde bekleyin sonuç bittikten sonra yukarıda güvenli veya sorun yok veya sağlıklı olarak bu şekilde yazı yazması gerekiyor Bu işlemi yaparak cihazınızdaki virüsleri temizlersiniz ve virüslerden cihazınızı korursunuz ve geri tuşuna basın depolama yazan yazı seçeneğine tıklayın depolama yazan yazı seçeneğine tıkladıktan sonra gelen sayfa içerisinden Şimdi temizliğe yazan yazı seçeneğine tıklayın Bu sayede cihazınızın reminde fazla yer kaplayan gereksiz şeyler silinecektir haftada en az bir defa bu işlemleri cihazınıza uygulayın
Sorunların devam ettiği halde cihazınızın incelenebilmesi için hata raporu gönderin bir kontrol sağlasın hata raporu şu şekilde gönderilmektedir
Uygulamalar ekranına Gelin Samsung members uygulamasını bulun tıklayın girin altta yer alan mavi tuşa tıklayın çıkan seçenekleri içerisinde hata raporları yazan yazı seçeneğine tıklayın gelen sayfa içerisinden cihazınıza uygun hata seçeneğini bulun ve tıklayın
Çıkan sayfa içerisine de bütün soru ve sorunlarınızı detaylı bir şekilde yazın detaylı bir şekilde yazın önemli ayrıntıları ekleyin kişisel Bilgilerinizi girmeyin sistem kaydı verileri gönder yazan Bu yazı seçeneğini açık halde tutun sorunun sıklığını seçin ve hata raporunu gönderin
Arka planda kayıt oluşturulurken Samsung members uygulamasını kapatmayın ve uygulamadan çıkmayın rapor tamamen gönderilene kadar uygulama içerisinde birkaç dakika bekleyin yetkililer mümkün olan en kısa zaman içerisinde sizlere bir geri dönüş sağlayacaklardır
0 Likes