cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A serisi Rehber Donma Sorunu Çözümü

(Topic created on: 01-19-2021 09:24 PM)
494 Views
riffraffjason
Beginner Level 3
Options
Galaxy A

Uzun uğraşlar ve format atmama inadından sonra kesin çözümü bulmuş bulunmaktayım. Öncelikle belirteyim, büyük güncelleştirmelerden sonra Format Atma öneriliyor Samsung tarafından. Hayatımda bu kadae saçma bir şey duymadım. 1995 yılından beri bilgisayar ve cesitli elektronik aletler kullandım, belki yüzlerce güncelleme yaptım, hic birinde de güncelleştirme sonrası format atmadım. Atmak zorunda bırakılmadım. A70 kullanıyorum. Evde 1 adet de A50 var. Ikisinde de guncellestirme sonrasinda kasılmalar, takılmalar oldu. Ozellikle rehber ve arama kisimlarina girince, telefon kilitleniyor. Hadi format atalim dedik, bilgisayara nasil bağlayacağım onu bir soyler misiniz sayin Samsung yetkilileri! Telefon çıkışı C-Type verdiginiz kablo 2 tarafı da C type. Usb girisine nasıl sokuyoruz? Illa sagda solda aparat mi arayacağız? Saçma! Çözüm sunarken bunları da düşünün önce.

Simdi gelelim çözüme;

Uygulamalar 》 Kişiler 'e giriyoruz.

Soldaki 3 çizgi menümüz. Ona tıklıyoruz.

Gelen kısımdan en üstte Dişli işaretine tikladiktan sonra, acilan sayfada "Profil paylaşımı" kapaliysa aciyoruz. Aciksa da kapatiyoruz. Bende 2 telefon oldugu ve birinde acik diğerinde kapali sekilde duzeldigi icin bunu yapiyoruz. Onu deneyerek bulursunuz.

Sonra geri geliyoruz. Yine sol taraftaki 3 cizgi olan Menü'den "Kişileri Yönet"i seçiyoruz. Sonra "kişileri taşı"ya tıklıyoruz. 

Burada Samsung Account, Telefon, Sim Kart, Google ve varsa Microsoft Exchange (Kurumsal Mail kullanip telefonuna entegre edenler varsa) bulunuyor.

Burada yapmamız gereken şey en azindan benim acimdan tüm kisileri Samsung Account'a taşımak oldu. adım 1/3'te Kisileri almak istedigimiz hesabi seciyoruz. Örneğin Telefon, sonra liste cikiyor. Sol üstten Hepsini Seç diyoruz. Sonra 3. Adimda da Samsung account'u seciyoruz. Taşıma islemi bir sure devam edecek. Bittikten sonra en altta Tamam secenegi aktif olacak. TAMAM diyoruz ve islem bitiyor. Diger tum hesaplardaki kisileri de Samsung Account'a tasidiktan sonra, bir onceki menudeki Kişileri Birleştir'e girerek, mükerrer olan kayitlari birlestirecegiz.

Boylece butun kisiler tek bir hesapta toplanacağı icin, kasma donma problemi olmayacak. 

Eger ki yine ayni sorun devam ediyorsa, o zaman islemi diger hesap icin deniyoruz. Yani Samsung Account-Telefon-Sim hepsini birden Google hesabinda toplamak gibi. Ya da farkli opsiyonlar seklinde. Bu sekilde 2 farkli telefonda da sorun çözüldü. Buna bir türlü çözüm bulamayan Samsung uzmanlarina da saygilar. Islem bu kadar basit.
1 Comment
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
tüm telefon lar için güncelleme sonu sıfırlamak en güzel performans veriyor