cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Aşırı RAM Kullanımı

(Topic created on: 12-21-2020 11:36 AM)
499 Views
SilentUser
Active Level 3
Options
Galaxy A

Bu sabah telefonu kullanırken ilk defa yoğun bir performans düşüklüğü oldu. Ben sıklıkla arka planda 2 uygulama birden çalıştırırfım ve 6 GB RAM olduğu için telefon zorlanma olmazdı. Fakat bu sabah aşırı bir kasma oldu telefonda ben de RAM kullanımına bakıyim dedim. İlk defa bu kadar RAM kullanıldığını gördüm ve RAM'i en fazla kullanan "Sesle Uyandırma" adlı bu uygulama. Bu uygulama nedir? ve bu uygulamanın RAM kullanmasını -arka planda çalışmasını- nasıl engelleyebilirim?

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba SilentUser

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Bixby ayarlarindan Voice Wake-Up Ayarını kapatiniz.
SilentUser
Active Level 3
Galaxy A
Ben bixby kullanan biri değilim acaba Wake-Up'ın açılmasının sebebi kullandığım kulaklığın bozuk olmasından kaynaklı olabilir mi? Çünkü bildiğim kadarıyla jack girişindeki kısayolu kullanarak da açılabiliyor Bixby.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Sanmam.
Çünkü Voice Wake-Up sesle uyandirmadir ve kulaklik kisayolu bixby tuş ile uyandırmadir yani sesli uyandırma ile alakası yoktur.
SilentUser
Active Level 3
Galaxy A
Ama bu telefonu aldığımdan beri açıktı ve ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım.
Tezcanlı
Active Level 6
Galaxy A
Merhaba , bixby uygulamasına giriş yapmış olabilirsiniz bu yüzden sesli komut açık olabilir onu kapatmanızı tavsiye ederim.
0 Likes
belco
Active Level 6
Galaxy A
one ui 3.0 bunlar duzelecek kullanilmayan uygulamalar zaten donduruldu kullanmadin surece uygulamalar arka planda calismaz
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba SilentUser

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes