cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

3 ay sonra A53 5G

(Topic created on: 10-04-2022 04:30 PM)
123 Views
onuistiyorum
Active Level 5
Options
Galaxy A

Selamlar, bugün sizlerle birlikte 3 aydır kullanmış olduğum Galsxy A53 5G (SM-A536E) cihazındaki deneyimlerini aktaracağım. İyi okumalar.
Ekran:
6.5 inç, Super AMOLED, maks 800 nits, 1080x2400p, 120hz şahane bir ekranı var. Çok hoşuma gidiyor ekranı, kullanışlı ve kaliteli.
Batarya:
25 watt destekli, tipik olarak 5000 mAh bir bataryası var, çoğunlukla 7/8 saat ekran süresi alıyorum. Ekran süresi ektedir. Bu ekran süresi boyunca 120hz, otomatik parlaklık, quick share ve always on display modu açık olarak kullandım.

image

Performans: Telefonu alırken Membersta ezenlerden dolayı tereddüt ile aldım, fakat telefon hızlı ve performanslı. Performansta bir sorun olmasada RAM kullanımı çok dengesiz. Örneğin arka planda Telegram ve Spotify açtığım halde çoğu zaman 2GB kullanılabilir ram kalıyor. Tahminimce Android 13 ile bu çözülür.
Kamera/Arka:
Arka kameraları dört dörtlük cidden, çok kaliteli fotoğraflar ve videolar çekebiliyorsunuz. Fotoğraf tarafında maksimum 64MP, video tarafında maksimum 4k 30fps kayıt alabiliyorsunuz.
Kamera/Ön:
Ön kamerası da çok güzel, fakat kimi zamanlar çok güzelleştirme yapıyor. Düzeltilmesi lazım. Bu modda da maksimum 32MP fotoğraf, 4k 30fps video kayıt alabiliyorsunuz.
Güvenlik:
Telefon yüz tanıma ve ekran optik parmak izi okuyucu ile korunuyor. İkisi de ne kadar hızlı olsada yüz tanıma yapılırken kenarında siyah bir yuvar oluyor. Düzeltilmesi lazım. Örnek:

image

İşletim sistemi:
Android 12 ve One UI Temel 4.1 ile geliyor, Android 16 ve One UI Temel 8 alacağı kesin. 1 yıl güvenlik güncellemeleri ile, telefon 5 yıl güncel kalacak. Her ay güvenlik güncellemesi alıyor, kurumsal model olduğu için en az 2 yıl böyle gidecek.
Hoparlörler:
2 tane (Stereo) hoparlörü var. Ses kalitesi ve seviyesi bana yeterli geldi. Güzel.
Bağlantılar:
5G/4G/3G/2G, WiFi 5 ve Bluetooth 5.1 kullanıyor. Şahsen WiFi 6 beklerdim ama yinede bu hali bile hızlı.
Seltifikalar:
IP67 suya ve toza dayanıklılık var. Telefonu yıkıyorum, bana mısın demiyor:) güzel özellik.
Fiyat:
Samsungun kendi sitesinde 12.499TL olmuş, Vatan mağazasında 11.499TL... Bu fiyata alınmayacağını düşünüyorum. Şahsen ben 7600TL'ye almıştım.d
Söyleyeceklerim bu kadar, 10 üzerinden puanlandırılacak olursa 9.5 hakettiğini düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler:)
27 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ben alıcam a53 hoşuma gitti 2 veya 3 hafta sonra inş buda pil de biz üzmez ben çok yoğun kullanıyorum özellikle kamera bilgilendirme için teşekkürler❤️
onuistiyorum
Active Level 5
Galaxy A
Knk oyun oynarsan kısıtlamalar yüzünden az fps veriyo haberin olsun, pubg 40 fps ama hiç anlaşılmıyor
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hm iyimiş peki şey açıyor mu pbg de hdr de yada daha yüksek grafik de?
onuistiyorum
Active Level 5
Galaxy A
Hd 30
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Yapma be 🥺 o kadar baktık neyse sağlık olsun bilgi için teşekkürler❤️❤️
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
A53 güzel telefon bende almayı düşünmüştüm ama çok pahalı 8 bin TL alınırdı ama şu an kaç bilmiyorum
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
11k olmuş zaten maddi imkanı olan ya onu yada daha üst modeli alır benim arkadaş bakmış geçen gün o a03s mi ne samsung un satış bayisinde 6k olmuş ben aldım vergisiz 2k ya ne saçma bu fiyat artışı
onuistiyorum
Active Level 5
Galaxy A
Bazı yerlerde 13k😧
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hangi tel💀 çok saçma fiyat artışı