cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

2GB Ramli cihazda Android 14

(Topic created on: 04-13-2024 08:03 PM)
244 Views
NGXL
Active Level 7
Options
Galaxy A
Beni uzun zamandır takip edenler bilir, kullanığım cihaz çok eski ve ben buna rağmen özel yazılımlar yükleyerek yeni özellikleri test ediyorum. Cihazım Galaxy A10. Cihazın 2gb rami olup, normalde max. Android 11 alabiliyor. Ancak özel yazılım kullanarak galaxy A13 cihazından benim telefona Android 14 aktardım. Peki, deneyimlerim nasıl?

-Cihaz şaşırtıcı bir şekilde çalışıyor. Kusursuz derecede akıcı değil, ancak kullanılamaz halde denecek kadar kötü değil.

-Eğer sadece sosyal medyada gezinirim, fotoğraf çekerim Yada Haber okurum diyorsanız, size çok Rahat yetecektir.

-Oyun ve render işlemlerinde maalesef ram'in çok AZ olmasından dolayı Orta ve üst düzey oyunları açamıyor.

Açıkçası bu yazıyı yayınlama nedenim, Acaba Android güncellemesi yaparsam cihazım kötü olur mu diye Merak edenler içindir. Android, sizin kullanımınıza göre performans verir. Yani aynı telefonu kullanan iki kişi farklı performans alabilir.
Size tavsiyem, kesinlikle cihazınızı güncel tutun. Güncel olan telefon, Size hem yeni özellikler, ve güvenlik sunar.

NGXL
12 Comments
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy A
düzgün rom bulursan uçar o cihaz.Arkadas s5'e 14 kurmuştu ve cihazda ısınma,takılma,şarjın bitmesi gitmişti.
0 Likes
NGXL
Active Level 7
Galaxy A
Dediğin doğru işi ehlinde birisi yapması gerek
Alpointernet
Expert Level 1
Galaxy A
Hangi romu kurdun ona göre yorum yapmak lazım
NGXL
Active Level 7
Galaxy A
Feather project in galaxy a13 cihazından portlanmış Android 14 one ui 6 rom'u
0 Likes
SerhatKk
Active Level 6
Galaxy A
AOSP tabanlı roma geçmek en iyisi, a10 ile kardeş olan a11 kullanıyorum aynı şekilde 2gb ram var ve stock hali ile fena kasıyor fakat aosp tabanlı romlar çok stabil.
0 Likes
Turkuaz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba SerhatKk

Ürüne yetkisiz müdahale ile kurulan resmi olmayan yazılımlar cihaza kalıcı zarar verebildiği gibi ürünü garanti kapsamı dışına da çıkarabilmektedir. Stabil kullanım için yetkisiz işlemleri önermemekteyiz. 

Teşekkürler. 
MOD

0 Likes
SerhatKk
Active Level 6
Galaxy A
Şey acaba oem kilidimi siz mi çaldınız 😟 acarmisiniz artik🥺
0 Likes
NGXL
Active Level 7
Galaxy A
Cihaza tedbirli ve güvenlik önlemini alındığında, özel yazılım yüklemek, cihazın hem güncel kalmasını, hem de en yeni güvenlik güncellemelerine sahip olduğu için cihaz haha güvenilir olur. Zaten güncelle ömrü bites cihazların garanti süreside bittiği için bir sorun olacağını görmüyorum
NGXL
Active Level 7
Galaxy A
Dediğin doğru yanlız Android 14 Ile beraber one ui 6 tabanlı yükledim yani Halen Samsung servislerini kullanabiliyorum. Zaten Samsung dışı cihazlarda members uygulamasını yükleyemezsin
0 Likes