cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

20 Dakikada Cihazınızı Sıfırlamaya Hazırlayın

(Topic created on: 06-09-2024 12:12 AM)
333 Views
siberizm
Expert Level 3
Options
Galaxy A
Cihazınızı sıfırlamak istediğinizde en büyük derdiniz yedeklemedir. Otomatik bir yedekleme ekosistemi kullanmıyorsanız yedekleme yapmak son anda çok meşakkatli bir iş olabilir.

Smart Switch

Galaxy cihazlarınızda yer alan bu uygulamayı hiç kullandınız mı? Ben kullanmadığınızı varsayarak bu konuyu açmış bulunuyorum. 

Smart Switch cihazlarınız arası geçişi kolaylaştıran bir yazılımdır. Yedekleme alırken bu yazılımı ele alacağız.

Smart Switch'i kullanmak için öncelikle Galaxy cihazınızda yüklü olması gerekli. Çok büyük ihtimalle ile bu uygulama cihazınızda yüklüdür. Yedeklemesi alınacak cihazınız Galaxy cihazınızdır.

Yedekleme yapılacak cihaz için de bu yazılım gereklidir.

Smart Switch Windows Kurulumu

Öncelikle Samsung'un resmi sitesinden programı indireceğimiz sayfaya gidelim.

image

Ana sayfa ekteki gibidir. Sayfaya girdiğinizde aşağıya doğru ilerleyin.

image

Ekteki ekranı görene kadar kaydırın. Windows veya Mac için seçim yaparak kurulum dosyasını indirin.

42 Mb'lık bir kurulum dosyası inecektir. Dosyaya çift tıklayarak kurulumu başlatın ve her izni verin. Programın kurulması 5 dakika kadar sürebilir. Sabırla bekleyin.

Yedekleme İşlemi

Cihazınızı bir USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra bilgisayarınızdan Smart Switch yazılımını açın.

Bilgisayarınızda şu şekilde bir ekran karşılayacaktır:

image

Eğer bu ekranı göremiyorsanız kablonuzu kontrol edin. Bağlantı sırasında cihazınızda izinler istenecektir. Bu izinleri vermediyseniz kabloyu çıkarıp takarak izni yeniden istenmesini sağlayın

İzin sağlanınca cihazınızda şu ekran belirecektir:

image

Galaxy cihazınızda ek olarak uygulama açmanıza gerek yoktur. Bağlantı sağlandığı takdirde bu ekran karşınıza otomatik olarak açılacaktır

Yedek alacaksanız yedekleme, yükleme yapacaksanız geri yükleme seçeneğini seçin. Yedekleme ekranı şu şekildedir:

image

Yedeklemesini almak istemediğiniz verinin tikini kaldırabilirsiniz. Daha sonra Yedekle tuşuna basarak yedeklemeyi başlatın. 

Yedekleme boyutuna göre değişiklik gösterebilir ancak bu işlem genel olarak 20 dakika sürmektedir.

Sabırla yedekleme işleminin bitmesini bekleyin. Yedekleme bittikten sonra her şey hazır. Ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Yedekleri Geri Yüklenelim

Sıfırlama işlemi bittikten sonra yedeklerinizi geri yüklemeniz gerekecektir. Bunun içinde çok basit yol var. 

Yedekleme İşlemi yapmadan önce yaptığınız gibi cihazınızı bağlayıp yazılımı açın. Geri Yükle seçeneğine tıklayın 

image

Bu ekranda direkt Geri Yükle diyerek işlemi başlatın. Yaklaşık 15 dakika içinde işlem tamamlanacaktır

İşlem sonrası Ayarlar yapılandırılacaktır. Cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak durum çubuğundan ilerlemeyi kontrol ederek yapılandırma bitene kadar cihazınızda ek bir oynama yapmasanızı tavsiye ederim 

4 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Eline sağlık, bilmeyenler için öğretici bir gönderi olmuş. Bende bu yöntemi daha önce kullanmıştım.

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
eline emeğine bilgine sağlık kardeşim sağol 😊👍🙏

View solution in context

Solution
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy A
emeğine sağlık🥰

View solution in context

Solution
ATC_Galaxy
Expert Level 2
Galaxy A
Bilgilendirme için teşekkürler 😊🫡

View solution in context

9 Comments
Solution
Galaxy A
Eline sağlık, bilmeyenler için öğretici bir gönderi olmuş. Bende bu yöntemi daha önce kullanmıştım.
siberizm
Expert Level 3
Galaxy A
Teşekkürler hocam. Smart Switch başlığı altında kullanmadığınızı varsayarak bu konuyu açtım diye belirttim. Umarım birileri okumadan yoruma atlamazlar
Galaxy A
Ben şahsen severek okudum, ayrıca bazı cihazlarda güncellemede sıkıntı oluyor, ve bu uygulama ile bu sorunu da çözebiliyoruz
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
eline emeğine bilgine sağlık kardeşim sağol 😊👍🙏
siberizm
Expert Level 3
Galaxy A
Teşekkürler hocam
Solution
stony_hearted
Active Level 6