cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

şarj sorunu düzelmiyor

(Topic created on: 12-26-2020 03:30 AM)
332 Views
iremnur
Active Level 6
Options
Galaxy A

Daha önce yazmıştım A30 cihaz kullanıyorum ve kasım ayının ortalarından beri şarj sorunu yaşıyorum ,sanırım güncellemeden sonra oldu . Şarjım normalde göre daha hızlı bitiyor ve yüzde 15e geldiğinde 2 dakika içinde 0 oluyor . Bu sorunu yaşayan başka var mı ? Ayrıca pil durumuna bakıyorum sağlıklı gözüküyor ama bir sorun var nedenini çözemediğim napmalıyım? Fabrika ayarlarına döndürmek işe yarar mı

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba iremnur,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
belco
Active Level 6
Galaxy A
guncellemeyle alakali degil kasim guncellemesi da yayinlanmadi sizin telefonda ekim ayinin guncellemesi yuklu
Karaprens61
Active Level 10
Galaxy A
s 20+ kullanıyorum aldığımdan beri sarj yüzde 5 inince direk 1 saniye icinde 1 düşüyor ..
iremnur
Active Level 6
Galaxy A
Ben de yeni olmaya başladı anlamıyorum benim mi hatam :(
Karaprens61
Active Level 10
Galaxy A
telefonu surekki sarj etme bitmeden sarja koyma pili bitmiş olabilir yada arka planda çalışan uygulamalri kapat.. guc tasarruf modunu kullan. sarjin yuzde 50 gelince.. . fabrika ayarlina sifirlasan bi değişim olacağını düşünmüyorum.. kac aylık telefon bide uzun sure telefonu şarjd tutma..
iremnur
Active Level 6
Galaxy A
18 kasımda güncelleme aldım en son ondan önce de ekimin sonunda almıştım bu olaylar ekimden sonra olmaya başladı
belco
Active Level 6
Galaxy A
en yakin servis veya şehrinizde bulunan telefon servisine ugrayin ve en son guncellemeyin tamamini yani fulunu yukletirin
iremnur
Active Level 6
Galaxy A
tamamı yüklü gözüküyor
Karaprens61
Active Level 10
Galaxy A
s 20 plus ben intihar etmeliyim ozaman hersey resimde daha net olamaz

Screenshot_20201226-035344_Device care.jpg

iremnur
Active Level 6
Galaxy A
**bleep** bir gariplik var cidden benimki biraz daha fazla gösteriyor servise götürmeyi denemelisin bence