cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

şarj hakkında

(Topic created on: 05-22-2023 10:20 AM)
191 Views
ahmetsulanç
Active Level 2
Options
Galaxy A

merhabalar. benim a34 telefonunda şarjım acaip gidiyor. özellikle bekleme modunda resmen pil süzüyor. samsunng wach5pro saatim var. sürekli telefonuma bağlı. onunla alakalıdır diye düşhündüm bağlantıyı kestim. ama yok. sonuç hala aynı. uğraşırken bir sıkıntı göremiyorum. ama bekleme modunda şarj su gibi gidiyor. sebebini çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler şimdiden

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Donanımsal bir sorun gözükmüyorsa ayrıntılı cevap için Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Veya Samsung Members > Destek > Hata Raporları > Güç / Batarya > Şarj bölümünden sorunu yazarak hata raporu oluşturup gönderin. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca cevap yeterli olmazsa yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyip cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sorununuz çözülmediyse donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır zaten.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Ekran yenileme hızını "60 Hz" olarak kullanın.
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Çok etkisi olmasa da ekran modunu "Doğal" olarak kullanın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda/uzun zaman kullanmayacaksanız).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Teşekkürler iyi günler dilerim.

View solution in context

0 Likes
4 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ayarlar pil ve cihaz bakımı pil diğer pil ayarları bölümüne girerek uyku modundaki veya derin uyku modundaki uygulamalar seçeneğinden birisine tıklayın Ben derin uyku modundaki seçeneğe tıkmanızı tavsiye ederim derin uyku modundaki uygulamalar seçeneğine tıkladıktan sonra sağ yukarıda yer alan tuşa tıklayın sayfa içerisinden kullanmadığınız uygulamaları veya az kullandığınız uygulamaları işaretleyerek derin uyku moduna geçirin Bu sayede uygulamalar arka planda çalışmayacaktırlar Ayrıca şunu da belirteyim uyku modu veya derin uyku moduna geçirilen uygulamalardan bildirimler gelmeyebilir Veya geç gelebilir. Bir de şöyle bir şey duymuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını bilmiyorum ama yine de söyleyeyim telefonlar ilk alındığı zaman ilk birkaç gün içerisinde şarjlarının hızlı bitmesi normalmiş diye duymuştum sonradan batarya kendini toparlıyormuş cihaz sizin kullanım şeklinizi öğrendikten sonra.
ahmetsulanç
Active Level 2
Galaxy A
bende öyle bir şey duymuştum. bu telefonun pil kullanımını öğrenme olayı ne kadar sürer acaba?
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
1 bluetooth baglantisi sarjyer
2 internetin de aciktir oda yer
Ayarlar / ciyaz bakim/ pil /arka pilqni sifirla diyin ama kulandiginiz uygulqmalar haric bildirim benzeri gelmez
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Donanımsal bir sorun gözükmüyorsa ayrıntılı cevap için Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Veya Samsung Members > Destek > Hata Raporları > Güç / Batarya > Şarj bölümünden sorunu yazarak hata raporu oluşturup gönderin. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca cevap yeterli olmazsa yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyip cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sorununuz çözülmediyse donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır zaten.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Ekran yenileme hızını "60 Hz" olarak kullanın.
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Çok etkisi olmasa da ekran modunu "Doğal" olarak kullanın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda/uzun zaman kullanmayacaksanız).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Teşekkürler iyi günler dilerim.
0 Likes