cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Şarj

(Topic created on: 03-30-2021 12:45 AM)
68 Views
Galaxy0
Active Level 9
Options
Galaxy A

Telefonumu şarjı dolmuştur diye 92 de çıkardım herhangi bir sıkıntı olur mu

19 Comments
JamesSwing
Active Level 7
Galaxy A
Bu şekilde 2 gün dayanıyor. Şarj esnasında cihazı kullanmıyorum.
OnurT
Active Level 8
Galaxy A
Pili tamamen bitirmek bataryaya zarar verir %20 olunca şarja takmak en mantıklısı
WhcYunus
Active Level 8
Galaxy A
benden ondan bahsediyorum zaten
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
Senin yaptığın doğru olan. Pili tam bitirmek zarar falan vermez ve tam dolduktan sonra çekmek en doğrusu. geri kalanı hurefe
0 Likes
Solution
MEHMET58
Active Level 10
Galaxy A
Eski pil teknolojisi değil artık kardeşim istedgm zamn tak istedgn zaman çıkar belli bi ömrü var ondan snra düşüş başlıyor zaten
Roninm51
Active Level 5
Galaxy A
Ve unutmayın fazla sıcak pile daha çok zarar verir. Ha bide yapılan büyük yanlış telefonu şarj ederken kullanmak. Maalesef cep telefonları, lap top ların aksine şarj cihazına takılı iken direk olarak şarj cihazından enerji almazlar , pilden alırlar. Bu demektir ki aynı anda pil hem şarj olur hem deşarj. Bu da hem ısıyı yükseltir hem pilin üzerindeki yükü ve böylece pil daha çabuk yıpranır.
0 Likes
JamesSwing
Active Level 7
Galaxy A
Sorun olmaz diyenlere sormak istiyorum. Pilini tam sarjle kaç gün ya da saat dayanıyor?
0 Likes
JamesSwing
Active Level 7
Galaxy A
2 günün üzerinde ise çok iyi. Gece kaptiyormusunuz
0 Likes
Galaxy A
Bir şey olmaz onlarca defa yaptım 2014 ten bu yana kullandığım hiçbir telefon veya tablette sıkıntı çıkartmadı
system32ExE
Active Level 8
Galaxy A
Artık şu urafe şeylere kanmayın, inanmayın. Yok %30 altına inmeden şarja takmayın yok %50 olmadan çıkarma gibi saçmalıklara son verin. Yüzlerce tonlarca cihazlar da denedim istediğin şekilde istediğin gibi şarja takıp, çıkarabilirsiniz. Adamlar bu bataryayı tonlarca testten denemelerden geçirip piyasaya sürüyor. Sen bir cihaz yaparken zarara girmek ister misin? HAYIR. o yüzden içiniz rahat olsun. Sosyal medya urafelerine kanmayın, inanmayın.