cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Şarj

(Topic created on: 01-08-2020 03:30 AM)
1154 Views
omerblr
Active Level 4
Options
Galaxy A

Arkadaşlar Galaxy A20 de şarj durumunuz nedir bende sanki çabuk bitiyor gibi

image

8 Comments
Galaxy A
cihaz sanki boşta cok sarj yiyor
omerblr
Active Level 4
Galaxy A
Evet ya samsung cloud senkronizasyonu da kapalı o açıkken daha beterdi fazla bir uygulama da yüklü değil oyunda oynamıyorum
Galaxy A
Galaxy A
Otomatik parlaklık çok şarj yer onu kapatman lazım kendin ayarla daha mantıklı
omerblr
Active Level 4
Galaxy A
Bunun nedeni harici ortam ışığı sensorü olmadığından kamerayı kullandığı için değilmi?
Galaxy A
Kamerayı kullanmıyor daha doğrusu telefondaki aydınlatma sensörünü kullanıyor ondan fazla şarj yiyor
omerblr
Active Level 4
Galaxy A
Teşekkür ederim bilmiyordum🙏
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba omerblr,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm.

Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgünüm. Güncelleme sonrası bu durumun birçok sebebi olabilir.

Bunların en başında ise ;

• Kullanım alışkanlıkları,
  • Senkronize olmamayan uygulamalar olarak sıralayabiliriz.

Pil sağlık durumunuzu ve pil tüketim kontrolünü öncelikle aşağıda size sayacağım adımlar ile yapmanızı önerim.

1. Samsung Members > Yardım Alın (Members Sağ Alt köşede bulunur) > İnteraktif Kontroller > Pil seçeneneklerine dokunalım
  2. Pil Durumu İyi veya Kötü bilgisi gelecektir. Hangi bilgi karşınıza çıktı? -İYİ- ( Eğer “KÖTÜ“ gözüküyorsa bundan sonraki adımları atlayarak direkt yedekleme ve sıfırlama işlemine geçebilirsiniz.)
  3. Gerekli işlemleri sağlayabilmek için menüden tekrar Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Pil Kullanımına giriş yapalım.

Bu noktadan sonra Android OS ve Android Sistemi kullanım oranı kaç yazmaktadır?

A ) %20 nin altında ise cihaz performanısınız kullandığınız uygulamalar kaynaklı çabuk tükeniyor.

B ) %20 nin üzerinde ise cihazda yazılımsal bir problem olma ihitmaline karşı yedeklerinizi aldıktan sonra sıfırlamanızı ve bir süre herhangi bir uygulama yüklemeden kullanmanızı öneririm

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyor ise;

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/service-center/ adresinden size en kayın Samsung Mobil Cihazlar Yetkili Servis Merkezi'ne,

htt target=_blankp://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR  - canlı destek ekibimize,

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/  - uzaktan bağlantı ekibimize

ve 4447711 numaralı Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD