cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şarj olmuyor, usb bağlayıcı hatası.

(Topic created on: 01-14-2023 10:47 AM)
641 Views
HamurabiA23
Active Level 3
Options
Galaxy A

Arkadaşlar merhaba, durduk yere telefonumda USB bağlayıcı takıldı/çıkarıldı hatası alıyorum sürekli gelip gidiyor. Telefonum şarj olmuyor hiç, fiziksel herhangi bir problemi yok yardım eder misiniz?

A23
7 Comments
VadimKM
Expert Level 4
Galaxy A
Merhaba,

Şarj kablosunda bir sorun olabilir veya sokette.
F'arklı bir şarj kablosu deneyin.
Soketi kürdan veya iğne ile yavaşça temizlemeye çalışın.
Düzelmezse servise götürmeniz iyi olur.
HamurabiA23
Active Level 3
Galaxy A
3 adet orjinal şarj var, 2 tanesi Samsung 1 tanesi xiaomi, 3 tanesinde de çalışmadı ama telefoncudan aldığım şarj aletinde çalışıyor şu an. Fiziksel olmadığına kesinlikle eminim çoğu kişi aynı problemi yaşıyor çünkü, herkes aynı yerden darbe almış olamaz telefonuna
0 Likes
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Samsung members üzerinden tanılama yapınız sorun varsa çözüm söylenir orada eğer sorun yoksa müşteri ile iletişime geçin yardımcı olurlar
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu göndermenizi tavsiye ediyorum.
Samsung members> destek> hata raporları> çıkan sayfa içerisinden uygun hata seçeneğini seçip tıkla> çıkan sayfa içerisine cihazınız ile ilgili yaşamış olduğunuz bütün sorunlarınızı ayrıntılı bir şekilde yazıp sorununuzun sıklığına seçip hata raporunu gönderin.
Yetkililer cihazınızı kontrol ettikten sonra size yazılı bir mesaj atarak Samsung members uygulaması üzerinden geri dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporunda verilecek yanıtta sorununuz çözülmez ise veya hata raporunuza bir hafta içerisinde yanıt verilmez ise cihazınızı sıfırlayın.

Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla.

Bu gibi yöntemleri yapmana rağmen sorun düzelmez ise cihazı samsung yetkili servis merkezine kontrol edilmesi için teslim et. Servis hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerini ara. 4447711
0 Likes
HamurabiA23
Active Level 3
Galaxy A
telefonu böyle basit sistematik bir hata için sıfırlayamam verileri yedekleyebileceğim mantıklı bir alanım yok, başka bir çözüm önerisi sunarsaniz sevinirim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Eğer cihazınız Powerbank ile şarj olmayı destekliyorsa Powerbank kullanarak kablosuz olarak şarj etmeyi deneyebilirsiniz.
Kablosuz şarj olma özelliği yoksa mecburen ilk yorumda yaptığın anlatımdaki şeyleri uygulamanızı tavsiye ederim.
0 Likes
Galaxy A
Farklı kabloları deneyin,eger aynı sorun devam ediyorsa uygulamalara girip USB diyerek aratın ve depolama ile veriyi sil kısmını silin.Yenşden baslatın ve Geliştirici seceneklerde usb hata ayıklamayı açın.En son olarak USB kısmını bir bez ile hafif üfleyip temizleyin bastırmadan.