cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Şarj hakkinda

(Topic created on: 10-06-2023 07:45 PM)
184 Views
gktg261
Active Level 6
Options
Galaxy A

Gece şarja taktik diyelim Şarj tamamen dolduğunda modlar ve rutinlerden otomatik akim kesme ayarlaniyor mu ayarlaniyorsa nasil yapiliyor resimli anlatabilcek biri varmi?

8 Comments
Galaxy A
Tamamen dolduktan sonra cihaz akımı otomatik kesiyor. 85'de dursun istersen bunu açabilirsin.Screenshot_20231006_194721_Device care.jpg
gktg261
Active Level 6
Galaxy A
Gecen bi uyari bildirim aldim cihazda bilgi olarka geldi uzun sure sarjda birakmak batarya omrunu kisaltir gibisinden surekli gece yatarken takip sabah alsak oyle olur gibi bisey galiba
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
modlar ve rutinler'de bunu ayarlayamazsın, telefon zaten %100 dolduğunda, akımı kesiyor, eğer şarj aleti orijinal ise ,fakat yine de uzun süre şarj cihaz için zararlı olabilir, şarj %99 a düşer ve ardından tekrar %100 e şarj olur, fakat yeni cihazlarda böyle oluyor mu bilmiyorum
0 Likes
gktg261
Active Level 6
Galaxy A
Gecen bi uyari bildirim aldim cihazda bilgi olarka geldi uzun sure sarjda birakmak batarya omrunu kisaltir gibisinden surekli gece yatarken takip sabah alsak oyle olur gibi bisey galiba
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Evet, bahsettiğim durum olabilir, şarj olduktan sonra cihaz saatlerce şarjda bekletilmemeli
gktg261
Active Level 6
Galaxy A
Anladm tesekkurler
cestooa34
Beginner Level 4
Galaxy A
Rutinleri çok fazla deneyimlemedim ama böyle yaparsanız pili korur açıldıktan sonra otomatik olarak şarjı kesmesi gerekir. Şarj 85e düşmedikten sonra şarj etmez. Bu arada evet geceleri telefonu şarjda tutmak zararlıdır arka planda çalışan uygulamalar şarjınızın sürekli 99-100-99-100 döngüsüne girmesine sebep olur ve döngü sayısı arttıkça pilinizin ömründen gider. Attığım rutini bir deneyin bakalım olacak mıScreenshot_20231006_214053_Modes and Routines.jpg
gktg261
Active Level 6
Galaxy A
Tesekkurler
0 Likes